مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10764 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 18:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خسارت 12 میلیارد ریالی برف به بخش کشاورزی و دامی در نکا

بخشدار هزارجریب نکا اعلام کرد

خسارت 12 میلیارد ریالی برف به بخش کشاورزی و دامی در نکا

مازندشورا: بخشدار هزارجریب نکا گفت: با توجه به بارش برف، برودت هوا و یخ‌زدگی در محورهای مختلف هزارجریب، در روزهای گذشته، در برآورد اولیه، 12 میلیارد و 300 میلیون ریال به بخش کشاورزی، دامداری و جاده‌های بین مزارع خسارت وارد شده است.

مازندشورا:محمد محمدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، اظهار کرد: با جمع‌بندی‌های انجام شده بیشترین خسارت وارد شده به بخش کشاورزی و در جاده‌های بین مزارع کشاورزی، باغات و مرکبات و دام بوده است.

وی افزود: خسارت وارد شده به بخش کشاورزی در بخش هزارجریب نکا در دانه روغنی، درختان سیاه‌ریشه، مرکبات، صیفی‌جات و سبزی‌جات بوده است که 5 میلیارد و 100 میلیون ریال به این بخش خسارت وارد شده است.

بخشدار هزارجریب نکا با اشاره به خسارت وارد شده در بخش جاده‌های بین مزارع بخش هزارجریب، تصریح کرد: خسارت واردشده در برف، کولاک و سرمای اخیر در این منطقه به جاده بین مزارع 7 میلیارد ریال تخمین زده شده است و خسارت به بخش دام سبک و سنگین این منطقه هم 200 میلیون ریال برآورد شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه خسارت‌هایی هم در بخش جاده‌سازی، آب، برق و امکانات زیربنایی وارد شده است، ادامه داد: در بررسی‌های اولیه خسارت بخش کشاورزی برآورد شده است و بقیه خسارت‌ها تا فردا اطلاع‌رسانی می‌شود.

محمدیان با اعلام اینکه براساس توصیه‌های کارشناسان کشاورزی، آب ‌پاشی و دود کردن در باغات برای گرم‌تر کردن دما مهم‌ترین عامل در نگه داشت درست مرکبات و جلوگیری از تلخی آن است، افزود: کشاورزان مناطق مختلف با توجه به این توصیه‌ها، کارهای عملی مناسبی را برای جلوگیری از خسارت به باغات انجام دادند.

وی گفت:‌ در حال حاضر دارای دمای هوای نسبتاً سردی در مناطق روستایی و کوهستانی هستیم که این دما در انتهای شب کاهش چشمگیرتری دارد که همچون گذشته انتظار داریم مردم با صبوری، کمک‌کار ما و نیروهای خدمات‌رسان بوده و شبکه‌های آب‌رسانی خود را با عایق‌های مناسب بپوشانند.

بخشدار هزارجریب نکا ادامه داد: هم‌اکنون مهم‌ترین مشکل با توجه به سردی هوا و یخبندان موجود بعد از بارش برف در مناطق کوهستانی، لغزندگی جاده‌ها، ترکیدگی لوله‌ها، قطع آب است که به دلیل یخ‌زدگی سیستم آب‌رسانی که بیشتر فلزی هستند و در دمای زیر صفر درجه، رخ می‌دهد.

این مسؤول بیان کرد: وجود یخبندان در جاده و لغزندگی جاده‌ها در شرایط فعلی خطرناک‌تر از برف است که همراه داشتن امکانات لازم، تجهیزات، لباس گرم، زنجیر چرخ و... در جاده‌های مختلف روستایی الزامی است.

محمدیان افزود: همشهریان، مسافران و افرادی که قصد تردد در محورهای مختلف اصلی و فرعی منطقه هزارجریب را دارند باید با رعایت نکات ایمنی برای خودرو و ایجاد ایمنی و سلامت برای خود و خانواده حرکت کرده و خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند.

وی گفت: با توجه به یخ‌زدگی جاده‌های روستایی در حال حاضر نمک مورد نیاز برای جاده‌ها در راهدارخانه منطقه موجود است و نمک‌پاشی جاده‌ها توسط نیروهای راهداری انجام می‌شود و با مساعد شدن هوا برای تهیه نمک مورد نیاز در آینده اقدام می‌شود تا با مشکل مواجه نشویم.

انتهای پیام/86002/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خسارت - کشاورزی - هزارجریب - منطقه - جاده‌های - جاده‌ها - مختلف - مناطق - بخشدار - افزود - باغات - میلیارد - روستایی - مرکبات - محمدیان - مزارع - آب‌رسانی - نیروهای - یخبندان - زنجیر - ایمنی - انتهای - یخ‌زدگی - لغزندگی - موجود - اینکه - برآورد - اشاره - میلیون - اعلام - مسؤول - امکانات - جلوگیری - مهم‌ترین - ادامه - کوهستانی -

نظر شما در مورد : خسارت 12 میلیارد ریالی برف به بخش کشاورزی و دامی در نکا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها