مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10767 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 18:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم برخورد جدی با سیاه‌نمایان فضای مجازی

امام جمعه چالوس تأکید کرد

لزوم برخورد جدی با سیاه‌نمایان فضای مجازی

مازندشورا: امام جمعه شهرستان چالوس با تأکید بر اینکه نباید زحمات برخی از مدیران و مسؤولان را زیر سؤال برد، گفت: باید با افرادی‌ که در فضاهای مجازی و کانال‌های تلگرامی سعی در سیاه‌نمایی خدمات دولت و مدیران دارند برخورد شود

مازندشورا:  حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی‌نوری بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک هفته بسیج به بحران برف اخیر اشاره کرد و افزود: بحران برف شاید مشکلاتی ایجاد کرده باشد اما می‌تواند درسی برای کمک و آمادگی بیشتر مدیران در محسوب شود.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در مورد ایمان و نقش آن در انسان، اظهار کرد: ایمان قوه و نیرویی است که اگر در وجود هر کسی وارد شود برکتی مانند لطافت، نشاط، امید و توکل ایجاد می‌کند.

امام جمعه شهرستان چالوس با بیان اینکه ایمان مانند گل است که در هر مکانی نشاط ایجاد می‌کند، تصریح کرد: اگر ایمان در هر جایی ورود پیدا کند محیط را با طراوت و پر نشاط می‌کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) هفت خصوصیت را برای انسان‌های با ایمان برشمرد، افزود: نخستین خصوصیت ایمان این است که انسان با مراجعانش کریمانه برخورد می‌کند و با احترام و عزت با مردم رفتار کند.

راشدی‌نوری آزار نرساندن به اطرافیان را از دیگر ویژگی‌های انسان با ایمان دانست و اظهار کرد: انسان مؤمن شیرین‌تر از عسل است و در برخورد با افراد شیرینی و حلاوت در آنها دیده می‌شود.

وی به داشتن حرکات و رفتار لطیف است و آزار نرساندن با زبان و نگاه به دیگران تأکید کرد و گفت: انسان با ایمان دارای رفتار مودبانه بوده و سخن گفتن او نیز زیبا و حساب‌ شده است.

امام جمعه شهرستان چالوس با اشاره به اینکه وقتی گل ایمان در وجود مؤمن راه یافت از ناسزاگویی و فحاشی دوری می‌کند، تصریح کرد: ایمان در انسان اگر ایجاد شود آثار فراوانی دارد و باید آثار ایمان را در خود دید.

این مسؤول با اشاره به عزاداری در ماه‌های مرحم و صفر از سوی مؤمنان، بیان کرد: مهم‌ترین وجه نام‌گذاری عزاداری ائمه این است که خود را با رفتار و سیره آنها جور در آورده و روح امام حسین (ع) و سایر امامان در ما بتابد و وارد شود.

راشدی‌نوری به برگزاری باشکوه و بی‌سابقه اربعین حسینی توسط شیعیان جهان اشاره کرد و افزود: دشمنان و مخالفان سعی در کتمان این مراسم داشتند اما اربعین توسط رسانه‌ها به‌گوش ملت رسید و در ورای آن مراسم اربعین چالوس نیز با وجود باران و سرما به‌صورت متمرکز برگزار شد.

وی به حادثه برف اخیر اشاره کرد و آن‌ را حادثه‌ای طبیعی خواند و اظهار کرد: گاهی نزول برکات آسمان مشکلاتی هم ایجاد می‌کند اما آمادگی مدیران شهرستان چالوس برای مقابله با حوادث احتمالی ستودنی است و دستگاه‌ها به‌صورت عملیاتی وارد کار شدند.

امام جمعه چالوس با قدردانی از انعکاس خوب اخبار در صدا و سیما و توسط اصحاب رسانه و خبر از عملکرد برخی افراد غیرخبره در انتشار نادرست اخبار انتقاد کرد و گفت: برخی در فضاهای مجازی و کانال‌های تلگرامی سعی در سیاه‌نمایی خدمات دولت و مدیران دارند و به‌ویژه در بحران برف اخیر با انعکاس اخبار نادرست سعی در تشویش اذهان عمومی داشتند که خواستار برخورد جدی با این افراد بوده و تأکید داریم که نباید خدمات و زحمات مدیران را نادیده گرفت.

این مسؤول با تأکید بر اینکه نباید زحمات برخی از مدیران و مسؤولان را زیر سؤال برد، اظهار کرد: باید با این افراد ناآگاه که این‌روزها در شبکه‌های مجازی شیطنت می‌کنند برخورد شود تا نتوانند جای رشد پیدا کرده و بر علیه خدمات این دولت و دولتمردان قلم بزنند.

راشدی‌نوری در پایان خواستار حضور مردم و مدیران در یادواره شهدای چالوس شد و گفت: یادواره شهدای چالوس قرار است در 28 ماه صفر با حضور مشاور نظامی مقام معظم رهبری برگزار شود بنابراین حضور شایسته و در خور شأن شهدا و خانواده‌های آنان از سوی مردم و مدیران ضرورت دارد.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایمان - چالوس - مدیران - اشاره - می‌کند - انسان - شهرستان - ایجاد - برخورد - تأکید - رفتار - افراد - اظهار - اینکه - راشدی‌نوری - مسؤول - مجازی - خدمات - اربعین - بحران - اخبار - افزود - انعکاس - نادرست - نباید - یادواره - برگزار - زحمات - یادواره شهدا - شهدای - خواستار - تصریح - مانند - پیامبر - آمادگی - مشکلاتی - خصوصیت - نرساندن - داشتند - مراسم - عزاداری - به‌صورت -

نظر شما در مورد : لزوم برخورد جدی با سیاه‌نمایان فضای مجازی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها