مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10780 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 22:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش کرس دام‌ها در فریدونکنار

رئیس حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار تأکید کرد

کاهش کرس دام‌ها در فریدونکنار

مازندشورا: رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار از کاهش کرس دام‌ها در فریدونکنار خبر داد.

مازندشورا:ناصر کیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: امسال همه دامگاه‌داران فریدونکنار با توجه به طرح پنج‌ساله تعداد دام‌های کرس را به تعداد یک کرس کاهش دادند.

وی با بیان اینکه روند خوبی در همین زمینه در فریدونکنار رخ داده است، افزود: امسال هیچ‌گونه قتل عام پرندگان مهاجر توسط شکارچیان در دام‌های فریدونکنار اتفاق نیفتاده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار با اشاره به اینکه صید قانونی و بر طبق روال در حال انجام است، تصریح کرد: در هفته‌های گذشته چهار نقطه از تالاب‌ها و محل دام‌های پرندگان در فریدونکنار پاکسازی شده است.

کیایی ادامه داد: در همین زمینه مناطق هکرده‌کل، سوته، ازباران و حسین‌آباد مورد اجرای طرح قرار گرفتند و البته در این زمینه هیچ فرد یا شکارچی دستگیر نشده است.

وی بیان کرد: هرگونه دامی که برای صید غاز برپا شده بود توسط نیروهای حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار و کمک نیروهای استانی تخریب و برچیده شده است.

کیایی با بیان اینکه کرس دام‌ها در فریدونکنار کاهش یافتند، خاطرنشان کرد: درنای سفید سیبری نیز امسال برای هشتمین سال پیاپی به‌منظور زمستان‌گذرانی از سیبری وارد تالاب بین‌المللی فریدونکنار شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار اضافه کرد: تک درنای سفید سیبری که در روزهای میانی آبان ماه وارد تالاب فریدونکنار شده تا روزهای هفته‌های اول و دوم اسفند ماه امسال مهمان مازندرانی‌ها است.

این مسؤول با بیان اینکه این درنا هیچ‌گونه گیرنده‌ای ندارد، تصریح کرد: رادارگذاری روی این تک‌درنای سفید سیبری که با جنسیت نر و با نام امید برای زمستان‌گذرانی به تالاب بین‌المللی فریدونکنار مهاجرت می‌کند، انجام نشده است.

کیایی ادامه داد: هر ساله با سرد شدن هوا سرازیر شدن پرندگان مهاجر زمستان‌گذران به سمت استان‌های شمالی کشور شروع می‌شد و در این میان قطعات زیادی از انواع پرندگان همچون هواسیر، غاز، مرغابی، باکلان، آبسیلک، باز شکاری و قو به تالاب بین‌المللی فریدونکنار مهاجرت می‌کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بابلسر و فریدونکنار گفت: در سال گذشته نیز با توجه به طرح ساماندهی این تالاب، دام‌های شکار غاز در فریدونکنار برچیده شده بود که امسال نیز ادامه دارد.

انتهای پیام/86022/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - تالاب - حفاظت - امسال - بابلسر - سیبری - پرندگان - اینکه - دام‌های - کیایی - بین‌المللی - ادامه - اداره - زمینه - زمستان‌گذرانی - تعداد - دام‌ها - مهاجرت - روزهای - درنای - برچیده - هفته‌های - تصریح - گذشته - هیچ‌گونه - نیروهای - مهاجر -

نظر شما در مورد : کاهش کرس دام‌ها در فریدونکنار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها