مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10781 -تاریخ انتشار : شنبه 06 آذر 1395 -ساعت : 23:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تجهیز شبکه‌های 20 کیلوولت مازندران به کابل‌های خودنگهدار

معاون هماهنگی شرکت توانیر خبر داد

تجهیز شبکه‌های 20 کیلوولت مازندران به کابل‌های خودنگهدار

مازندشورا: معاون هماهنگی شرکت توانیر گفت: در طرح ضربتی باید شبکه‌های 20 کیلوولت مازندران مجهز به کابل‌های خودنگهدار شوند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، محمود رضا حقی‌فام در حاشیه سفر به مازندران و بازدید از مناطق بحران‌زده برف، اظهار کرد: خاموشی‌های حوزه شهری و روستایی مازندران بعد از گذشت دو روز پایان یافت.

وی افزود: در سیستم‌هایی که وجود درخت در داخل شبکه بسیار زیاد است با کوچک‌ترین شرایط بد جوی باید انتظار خاموشی داشت.

معاون هماهنگی شرکت توانیر تصریح کرد: شبکه‌های زمینی هزینه بسیار زیادی را در کشور دارند و هزینه‌های آن حدود 10 برابر بیشتر از شبکه‌های هوایی است و اقتصاد صنعت برق هم‌اکنون اجازه نمی‌دهد که شبکه‌های هوایی برق را به شبکه‌های زمینی تبدیل کنیم.

این مسؤول با اعلام اینکه تجهیز شبکه‌های هوایی به کابل‌های خودنگهدار موضوع مهمی است، بیان کرد: در شمال کشور شرایط طبیعی وقوع برف و طوفان احتمال می‌رود هر چند باید نهادهای استانی کمک کنند تا شاخه‌زنی‌ها به صورت مستمر انجام شود و در کنار آن سیستم‌مان به سیستم مقاوم تبدیل شود.

حقی‌فام ادامه داد: در سیستم‌هایی که وجود درخت در داخل شبکه بسیار زیاد است و شبکه هوایی با کوچک‌ترین شرایط بد جوی باید انتظار خاموشی داشت.

وی گفت: حدود 10 درصد شبکه‌های فشار ضعیف در شمال کشور از کابل‌های خودنگهدار استفاده می‌کنند و انتظار داریم این میزان در شمال افزایش یابد.

معاون هماهنگی شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) با بیان اینکه در گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران اعلام کردم که برنامه‌های استان باید در آینده نزدیک آماده شده و در طرح ضربتی شبکه‌های 20 کیلوولت مازندران مجهز به کابل‌های خودنگهدار شوند، یادآور شد: برای شبکه‌های فشار ضعیف نیز باید مدیران کمک کنند تا با شاخه‌زنی اتفاقات و مشکلات رفع شود.

این مسؤول با اعلام اینکه باید با همکاری مدیران زمستان پیش‌رو با کمترین مشکل سپری شود، افزود: در ابتدای سال آینده برنامه‌های جدید صنعت برق در دستور کار قرار می‌گیرد.

حقی‌فام با اشاره به اینکه هم‌اکنون یک هزار و 200 کیلومتر از شبکه‌های برق مازندران از کابل خودنگهدار استفاده می‌کنند، اظهار کرد: می‌توانیم با تأمین هزینه تا پایان امسال حدود 600 کیلومتر کابل خودنگهدار را برای مناطقی که مشکل داریم استفاده کنیم.

وی گفت: این کار امری پایه‌ای است که انتظار داریم برای کل منطقه اجرا شود زیرا ما نمی‌خواهیم طبیعت را خراب کنیم ولی حفظ و پایداری شبکه برق بر عهده صنعت برق بوده که باید در این زمینه تمهیدات لازم انجام شود.

انتهای پیام/86018/ن


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شبکه‌های - مازندران - خودنگهدار - کابل‌های - هوایی - اینکه - انتظار - معاون - اعلام - داریم - استفاده - بسیار - شرایط - توانیر - توزیع - هماهنگی - حقی‌فام - شمال کشور - تجهیز - کیلوولت - کیلومتر - مدیران - مسؤول - برنامه‌های - آینده - هم‌اکنون - کوچک‌ترین - پایان - سیستم‌هایی - اظهار - خاموشی - افزود - هزینه - زمینی - تبدیل -

نظر شما در مورد : تجهیز شبکه‌های 20 کیلوولت مازندران به کابل‌های خودنگهدار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها