مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10794 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 09:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

ایستادگی بر اصول بارزترین ویژگی آیت الله فاضل بوده است

مازندشورا: بابل - مدیرکل تبلیغات اسلامی، بارزترین ویژگی حضرت آیت‌الله فاضل (ره) را ایستادگی بر اصول و ارزش‌های انقلاب و ولایتمداری ایشان برشمرد.

مازندشورا:حجت‌الاسلام ناصر شکریان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ارتحال آیت‌الله فاضل، از وی به‌عنوان شخصیتی کم‌نظیر در حوزه‌های علمیه یادکرد و گفت: بی‌شک فقدان این عالم وارسته ثلمه ای سنگین برای حوزه‌های علمیه خواهد بود.

وی بابیان این‌که آیت‌الله فضل (ره) داماد گرامی حضرت آیت‌الله کوهستانی (ره) بودند، افزود: همین رابطه استادشاگردی بر جایگاه این عالم وارسته افزوده بود.

استاد برجسته حوزه علمیه و دانشگاه در مازندران با اشاره به این‌که عمر بابرکت آیت‌الله فاضل (ره) درراه خدمت به حوزه‌های علمیه و شاگردان حضرت ولیعصر (عج) سپری شد، خاطرنشان کرد: این عالم وارسته حتی لحظه‌ای از خدمت به حوزه و طلاب فاصله نگرفته بود و همواره در خدمت به طلاب پیشگام بود.

حجت‌الاسلام شکریان بابیان این‌که همه دغدغه آیت‌الله فاضل تربیت و پرورش طلابی انقلابی و مستعد بود، تصریح کرد: ایشان همواره دغدغه این را داشت که طلابی از حوزه به جامعه اسلامی تحویل دهند که مدافع حقیقی اسلام و انقلاب باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به این‌که آیت‌الله فاضل (ره) عالمی متقی، انقلابی، ارزشی و ولایی بود، بیان داشت: ایشان شخصیتی خدوم و مدافع حقیقی دین و انقلاب بود و در مسیر دفاع از دین و انقلاب لحظه‌ای درنگ نکرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران بابیان این‌که آیت‌الله فاضل (ره) از مردان نیک‌سیرت و نیک صورت روزگار ما بود، خاطرنشان کرد: رویکرد ایشان نسبت به انقلاب از گذشته تا به امروز هیچ تغییری نکرد و همواره در دفاع از انقلاب استوار و باصلابت بود.

حجت‌الاسلام شکریان با تأکید بر این‌که آیت‌الله فاضل (ره) در دفاع از انقلاب، ولایت‌فقیه و دستاوردهای نظام باکسی تعارف نداشت، بیان داشت: آیت‌الله فاضل به معنای واقعی یک عالم ولایی و ارزشی بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران بابیان این‌که زندگی پربرکت این عالم و فقیه ارزشی کاملاً زاهدانه و عالمانه بود، خاطرنشان کرد: مسائل دنیوی هیچ‌گاه ایشان را از آن مسیر اصلی که همان خدمت به سربازان امام زمان (عج) و دفاع از دین و انقلاب بود سست نکرد.

شکریان با اشاره به این‌که آیت‌الله فاضل (ره) علیرغم کسالت و بیماری تا آخرین لحظه کرسی درس در حوزه را رها نکرد و پرورش طلاب همت گمارد، بیان داشت: تربیت شاگردان برجسته که امروز در حوزه‌های علمیه سراسر کشور حضور دارند از ثمرات زندگی این عالم و فقیه اهل‌بیت (ع) بود.

حجت‌الاسلام شکریان بابیان این‌که آیت‌الله فاضل (ره) نسبت به مسائل فرهنگی حساسیت فوق‌العاده‌ای داشت، خاطرنشان کرد: حساسیت و دغدغه همیشگی ایشان نسبت به مسائل نظیر بدحجابی و بعضی از ارزش‌های نظام همواره برجسته و قابل‌لمس بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به این‌که دغدغه‌ها و رهنمودهای آیت‌الله فاضل نسبت به مسائل فرهنگی همواره ره‌توشه‌ای برای مدیران فرهنگی استان بود، تصریح کرد: این عالم وارسته در سخنرانی‌ها و نصایح خود همواره نسبت به تقویت ارزش‌های اسلامی و انقلابی در جامعه تأکید داشتند.

وی بابیان این‌که مرحوم آیت‌الله فاضل عالمی فوق‌العاده مطلع و به‌روز در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بودند، خاطرنشان کرد: همچنین این شخصیت برجسته دینی نسبت به امور مستمندان، فقرا و مستضعفان بسیار حساس و پیگیر بودند.

حجت‌الاسلام شکریان با اشاره به این‌که آیت‌الله فاضل (ره) نماینده دوره نخست مجلس شورای اسلامی از بابل بود، افزود: از ویژگی‌های مهم ایشان در مجلس شورای اسلامی می‌توان به مواضع انقلابی این عالم وارسته چه در مجلس و همچنین دیگر سال‌های عمر بابرکتشان اشاره کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در پایان سخنان خود از این عالم وارسته به‌عنوان شخصیتی به‌حق اندیشمند و متقی یادکرد و گفت: آیت‌الله فاضل (ره) از احیاء کنندگان مراسم معنوی اعتکاف در دهه‌های مختلف سال بود


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آیت‌الله - این‌که - اسلامی - مازندران - انقلاب - بابیان - وارسته - اشاره - همواره - شکریان - حوزه‌های - حجت‌الاسلام - مدیرکل - تبلیغات - خاطرنشان - علمیه - مسائل - فرهنگی - انقلابی - برجسته - ارزشی - شخصیتی - شورای - دغدغه - ولایی - تأکید - امروز - یادکرد - همچنین - ارزش‌های - حساسیت - زندگی - به‌عنوان - طلابی - پرورش - تربیت - لحظه‌ای - افزود - تصریح - شاگردان - حقیقی - مدافع - جامعه - عالمی -

نظر شما در مورد : ایستادگی بر اصول بارزترین ویژگی آیت الله فاضل بوده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها