مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10807 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 11:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مرگ روزانه ۱۳ مازندرانی براثر کم‌‌تحرکی

معاون اداره کل ورزش و جوانان مازندران اعلام کرد

مرگ روزانه ۱۳ مازندرانی براثر کم‌‌تحرکی

مازندشورا: معاون توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: روزانه ۱۳ نفر بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی در استان جان خود را از دست می‌دهند که ناشی از کم‌تحرکی است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، عادل عالیشان صبح امروز در نخستین نشست شورای توسعه ورزش همگانی در سالن اجتماعات فرمانداری فریدونکنار اظهار کرد: جشنواره همگانی استعدادیابی در آینده نزدیک در استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری شورای توسعه ورزش همگانی در فریدونکنار با ریاست فرماندار منشا خیر است، افزود: جلسات شورای توسعه ورزش همگانی در شهرستان‌های استان به صورت فصلی برگزار می‌شود.

معاون توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به اینکه ترویج ورزش همگانی امری ضروری است، تصریح کرد: وزیر جدید ورزش نیز توجه ویژه‌ای به ورزش همگانی دارد.

عالیشان با بیان اینکه مازندران سرآمد ورزش کشور است، ادامه داد: ورزشکاران مازندرانی با کسب 13 سهمیه المپیک و سه مدال در این آوردگاه جهانی توانستند ظرفیت‌های بالای استان را نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: این برتری در ورزش قهرمانی باید در ورزش همگانی تکرار شود که متاسفانه هم اکنون در اضافه وزن دارای رتبه اول کشور هستیم.

عالیشان گفت: ترویج ورزش همگانی با اعتبارات موجود از دست وزارت ورزش خارج است و باید همه دستگاه‌های اجرایی در این راستا کوشا باشند.

معاون توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران با تاکید بر اینکه لازمه شروع آموزش‌های ورزش همگانی از دوره‌های تحصیلی در آموزش و پرورش و اطلاع رسانی از فوائد ورزش در سیستم‌های بهداشتی و درمانی باید تبیین شود، تصریح کرد: دولت یازدهم برنامه‌های ویژه‌ای برای ترویج و توسعه ورزش همگانی در سراسر کشور داشته و در استان نیز برنامه‌های خوبی با ریاست استاندار مازندران طرح‌ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود 500 هزار نفر جمعیت کارگری استان است که ادارات کار باید برای این جمعیت برنامه‌ریزی کند تا ورزش همگانی توسعه یابد، اظهار کرد: ظرفیت‌های خوبی در فرمانداری، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، بسیج، نیروهای انتظامی و نظامی و همه دستگاه‌های اجرایی برای توسعه ورزش همگانی وجود دارد.

عالیشان ادامه داد: ورزش همگانی در فریدونکنار رونق خوبی دارد اما لازم است با برنامه‌ریزی‌های جدید و جدی برای توسعه بیش از پیش ورزش همگانی در مناطق شهری و روستایی گام برداشت.

وی خاطرنشان کرد: مرگ و میر از کم تحرکی در مازندران افزایش یافته است و روزانه 13 نفر بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی در استان جان خود را از دست می‌دهند که با هفته‌ای سه جلسه و مجموع 150 دقیقه ورزش از بسیاری مشکلات بعدی پیشگیری کرد.

عالیشان با تاکید بر اینکه این آمار توسط دانشگاه علوم پزشکی به اداره کل ورزش و جوانان استان ارائه شده است، تصریح کرد: فرهنگ ورزش همگانی باید در مردم بیش از پیش نهادینه شود که نقش شورای شهر و شهرداری در همین راستا محوری است.

معاون توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه بیش از 24 درصد مردم در مازندران ورزش می‌کنند که این آمار نسبت به دو سال گذشته حدود 50 درصد افزایش یافته است، گفت: آمار ورزش کردن مردم ایران در سال 92 حدود 11 درصد بوده که تا پایان سال 94 به 21 درصد رسیده است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در افق ترسیمی باید این آمار به 50 درصد برسد

انتهای پیام/86022/خ40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همگانی - توسعه - مازندران - اینکه - استان - عالیشان - اداره - جوانان - شورای - فریدونکنار - معاون - ترویج - تصریح - اجرایی - آموزش - تاکید - راستا - برنامه‌ریزی‌های - افزایش - یافته - دستگاه‌های - جمعیت - برنامه‌های - پرورش - اشاره - اظهار - فرمانداری - مازندرانی - روزانه - برگزار - ریاست - ظرفیت‌های - ادامه - ویژه‌ای - خاطرنشان -

نظر شما در مورد : مرگ روزانه ۱۳ مازندرانی براثر کم‌‌تحرکی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها