مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10815 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 12:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مراسم وداع با آیت‌الله فاضل در حوزه علمیه فیضیه بابل برگزار می‌شود

امشب

مراسم وداع با آیت‌الله فاضل در حوزه علمیه فیضیه بابل برگزار می‌شود

مازندشورا: مراسم وداع با پیکر مطهر آیت‌الله فاضل در حوزه علمیه فیضیه بابل برگزار می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، آیت‌الله محمد فاضل استرآبادی از علمای برجسته و موسس مدرسه علمیه فیضیه مازندران که از شامگاه سوم آذرماه به علت عارضه مغزی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی بابل بستری بود، صبح روز گذشته در سن 81 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

آیت‌الله حاج شیخ محمد فاضل استرآبادی فرزند آیت‌الله نجفعلی فاضل استرآبادی از علمای محبوب مازندرانی بود که در سال 1314 در شهر نجف عراق دیده به جهان گشود.

وی که به دلیل هوش سرشار و توانایی علمی بالا از فضلای حوزه علمیه نجف به شمار می‌رفت، در پی فشار بعثی در سال 1354 به شهرستان بابل بازگشت و در شهرستان بابل ساکن شد.

آیت‌الله فاضل دروس عالی را نزد علمای برجسته‌ای مانند آیت‌الله العظمی کوهستانی از مراجع عظام تقلید و حاج شیخ مجتبی لنکرانی و حاج شیخ صدرا بادکوبه‌ای آموخت و سپس در کلاس خارج فقه و اصول را نزد فقهای عظام آن عصر از جمله حضرات آیات حاج سیدمحمود شاهرودی، حاج سید ابوالقاسم خویی، امام خمینی (ره) حاج شیخ حسین حر حلی و حاج میرزا باقر زنجانی تلمذ کرد و همواره یکی از شاگردان برجسته  از دیدگاه علما و مراجع عظام شناخته می‌شد.

آیت‌الله فاضل پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان مسؤول کمیته امنیتی شهرستان بابل وارد عرصه خدمت شد و سپس بنا به اصرار چهره‌های شاخص و مطرح انقلاب کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی شد و در سال 1359 به عنوان نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده است.

وی چندی بعد به دلیل زمینه‌های علمی و فقهی شهرستان بابل که از گذشته مرکز فقاهت در شمال کشور مطرح بود، به فکر تاسیس مدرسه علمیه فیضیه مازندران افتاد و با پیگیری‌های مجدانه در سال 1363 اقدام به تاسیس حوزه علمیه فیضیه مازندران در روستای سلطان محمد طاهر از توابع شهرستان بابل کرد.

آیت‌الله فاضل پدر بزرگوار طلبه شهید محمد مهدی فاضل و داماد آیت‌الله کوهستانی بود که آثار ارزشمندی مانند راهنمای لمعه، دعا و نیایش، سه مقاله پیرامون عاشورا، اربعین و نوروز، عاشورا، انگیزه، شیوه و بازتاب آن، نگاهی به شخصیت و حقوق زن در اسلام و سایر ملل، فلسفه تفاوت های زن و مرد در حقوق اسلام، تحلیل مبنای تاریخی اربعین حسینی، شیوه تالیف  و سبک فقهی کتاب مجمع الفائده و البرهان،نگاهی به کتاب الحدائق الناضره، شیخ مفید و نوسازی فقه شیعه یک، شیخ مفید و نوسازی فقه شیعه دو، شخصیت و جایگاه علامه حلی (ره) در فقه و نگاهی به کتاب نفیس جواهر الکلام را از خود به یادگار گذاشته است.

مراسم وداع با پیکر مطهر آیت‌الله فاضل تولیت و موسس حوزه علمیه فیضیه بابل که روز گذشته در سن 81 سالگی در بیمارستان شهید بهشتی بابل به دیار باقی شتافت امشب ساعت 19 در مسجد فیضیه بابل برگزار می‌شود.

مراسم تشییع پیکر مطهر این عالم ربانی ساعت 9 صبح فردا همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) از امام‌زاده قاسم (ع) تا میدان شهید بزاز و از روستای سلطان محمد طاهر تا مدرسه فیضیه مازندران خواهد بود.

سپس پیکر آن عالم ربانی به نجف اشرف منتقل و در قبرستان وادی‌السلام به خاک سپرده خواهد شد.

ستاد بزرگداشت مراسم آیت‌الله فاضل از عموم مردم مازندران برای مراسم تشییع و وداع با آن عالم مبارز دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام/86009/ب30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آیت‌الله - فیضیه - شهرستان - علمیه - مازندران - مراسم - اسلامی - نگاهی - گذشته - علمای - مدرسه - استرآبادی - روستای - اربعین - عاشورا - سلطان - تشییع - ربانی - تاسیس - نوسازی - اسلام - شخصیت - کوهستانی - سالگی - بهشتی - بیمارستان - برگزار - شتافت - مانند - عنوان - انقلاب - مجتبی - مراجع - شورای -

نظر شما در مورد : مراسم وداع با آیت‌الله فاضل در حوزه علمیه فیضیه بابل برگزار می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها