مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10820 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 13:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ثبت 5 موقوفه جدید به ارزش تقریبی 2 میلیارد تومان در قائم‌شهر

رئیس اداره اوقاف شهرستان قائم‌شهر مطرح کرد

ثبت 5 موقوفه جدید به ارزش تقریبی 2 میلیارد تومان در قائم‌شهر

مازندشورا: رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان قائم‌شهر از ثبت پنج مورد وقف جدید در سال 95 خبر داد و گفت: ارزش تقریبی این موقوفات، 2 میلیارد تومان است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، حجت‌الاسلام عبدالله ولی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 27 صفر مصادف است با روز وقف و به مدت 10 روز برنامه‌هایی مربوط به این سنت حسنه اجرا می‌شود و این دهه را دهه وقف می‌نامند.

وی افزود: هدف از نامگذاری این دهه با این عنوان، ترویج و گسترش فرهنگ وقف در جامعه است و امیدواریم بتوانیم این فرهنگ غنی را بین مردم نشر دهیم و در این امر سهیم باشیم.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان قائم‌شهر، تصریح کرد: وقف، نهاد ممتاز دینی است و باید علاوه بر ترویج این سنت حسنه در بین مردم، آنها را با ثمرات وقف هم آشنا کرد.

ولی‌نژاد با بیان اینکه آثار و برکات وقف شامل آحاد مردم می‌شود و همه از آن بهره خواهند برد، اظهار کرد: هدف واقفین و خیران رفع نیازهای اساسی جامعه است چراکه که آنها خلاء‌ و کمبودهای جامعه خویش را درک کرده و بر اساس توان و موجودی خود در رفع این نیازها قدم برمی‌دارند.

این مسؤول افزود: با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی قرار داریم، وقف می‌تواند در این راستا، یکی از گزینه‌های ممتاز اقتصاد مقاومتی باشد و با وقف‌کردن می‌توان در راه تولید و رفع نیازهای اساسی جامعه گام برداشت و مطابق با سنت‌های نبوی آن را به‌کار ببندیم که این امر، همکاری همه ارگان‌ها و نهادها را طلب می‌کند.

وی امامزادگان و اماکن متبرکه را با راه‌اندازی برای استفاده معنوی مؤمنین از ائمه و کسب آرامش برشمرد و گفت: برگزاری مراسم‌های دینی، ترویج فرهنگ قرآنی، دایر کردن کلاس‌های قرآن و برپایی خیمه‌های معرفت برنامه‌هایی که در اماکن و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائم‌شهر از ثبت پنج مورد وقف جدید در سال 95 خبر داد و افزود: ارزش تقریبی این موقوفات، 2 میلیارد تومان است.

ولی‌نژاد اظهار کرد: در سال‌جاری، 85 میلیون تومان اعتبار به مساجد و 21 میلیون تومان به امام‌زادگان تخصیص یافت و پرداخت شد.

این مسؤول با بیان اینکه در شهرستان قائم‌شهر 478 رقبه افزایش داشته‌ایم، تصریح کرد: 18 هزار و 286 رقبه مجموع رقبات از آغاز سال تاکنون است.

وی در پایان به بعضی از برنامه‌های اداره وقف شهرستان در دهه وقف اشاره کرد و گفت: دیدار با امام جمعه، نواختن زنگ وقف، برگزار همایش وقف و خانواده، برگزاری همایش وقف، هنر و اندیشه‌های اسلامی، برگزاری همایش استانی وقف و توسعه فرهنگ قرآنی از جمله آن است.

انتهای‌پیام/86017/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائم‌شهر - شهرستان - تومان - اینکه - فرهنگ - جامعه - اداره - ترویج - افزود - ولی‌نژاد - همایش - برگزاری - اوقاف - متبرکه - مقاومتی - اماکن - برگزار - میلیون - اقتصاد - قرآنی - تصریح - برنامه‌هایی - میلیارد - تقریبی - ممتاز - اظهار - اساسی - نیازهای - مسؤول -

نظر شما در مورد : ثبت 5 موقوفه جدید به ارزش تقریبی 2 میلیارد تومان در قائم‌شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها