مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10825 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 13:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
950 ملک جدید وقف در شهرستان ساری شناسایی شد

رئیس اوقاف شهرستان ساری:

950 ملک جدید وقف در شهرستان ساری شناسایی شد

مازندشورا: رئیس اوقاف شهرستان ساری گفت: 950 ملک جدید وقف در شهرستان ساری شناسایی شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته وقف اظهار کرد: برنامه‌های متعددی در هفته وقف برای شهرستان ساری پیش‌بینی شد و تلاش داریم که وقف را از مدارس نهادینه کنیم به همین منظور زنگ انشاء وقف درسطح مدارس و به صورت متمرکز در دو موقوفه برگزار می‎شود.

رئیس اوقاف شهرستان ساری در ادامه به برگزاری مراسم زیارت از راه دور حضرت رسول در تکیه پهنه‌کلا ساری خبر داد و گفت: این مراسم مورد استقبال بسیار جدی مردم قرار می‎گیرد و بیش از 100 هیأت از استان و خارج استان در این مکان مذهبی حضور می‎یابند.

وی به برپایی خیمه‌های معرفت در این ایام خبر داد و افزود: این خیمه‌ها در سطح امکان مذهبی مرکز استان برگزار می‌شود.

حیدری در ادامه به برگزاری نمایشگاه کتاب و عترت در سطح امکان متبرکه شهرستان اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه در ارتباط با هفته وقف برگزار می‎شود.

وی برگزاری محافل انس با قرآن، نشست تخصصی با دانشجویان، نشست با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نشست تخصصی با بخشداران شهرستان، پیگیری موقوفات مناطق روستایی، تجلیل از اعضای کمیسیون تأیید صلاحیت هیأت امنا اماکن و بقاع متبرکه و نشست تخصصی با دانشجویان از دیگر برنامه‌های هفته وقف شهرستان ساری است.

رئیس اوقاف شهرستان ساری در ادامه با اعلام اینکه 286 بقعه ثبت شده در ساری داریم، خاطر نشان کرد: در این دهه از بقاع و بقاع شاخص سرکشی انجام می‏‌شود.

وی با اعلام اینکه در مدت هشت ماه 174 سند برای موقوفات ساری دریافت کردیم، گفت: 82 مورد برای بقاع و 92 مورد هم برای موقوفات بود که در مجموع برای امسال به مساحت نه میلیون و 580 هزار و 193 متر مربع موقوفات و بقاع داری سند شدند.

حیدری خاطرنشان کرد: یک سند در ساری دارای 700 رقبه است که این اقدام را مدیون همکاری اداره ثبت می‎دانیم که نهایت همکاری در این زمینه انجام شد.

وی کل موقوفات شهرستان ساری را بیش از 700 مورد اعلام کرد و افزود: این موقوفات 23 هزار رقبه دارد.

رئیس اوقاف شهرستان ساری، در ادامه به تعداد پرونده‌های دعاوی در سطح دادگستری مرکز استان اشاره کرد و گفت: 30 پرونده در حال تعیین تکلیف است.

وی اضافه کرد: برخی از موقوفات در اختیار اداره و نهادهای دولتی بوده، که انتظار است که نهادهای دولتی بدهی‌های خویش را به اوقاف پرداخت کنند.

حیدری در ادامه به همکاری مناسب سپاه کربلای استان با اوقاف اشاره کرد و گفت: این نهاد همکاری بسیاری مناسبی با این سازمان دارد.

رئیس اوقاف شهرستان ساری با اعلام اینکه شناسائی املاک این سازمان در برنامه کاری ما قرار دارد، بیان کرد: 950 مورد از املاک وقفی مرکز استان را  امثال شناسایی کردیم و 740 مورد پرونده استیجاری تمدید شد.

وی با اعلام اینکه در شناسایی املاک مردم همکاری مناسب دارند، گفت: از 950 مورد که شناسایی شد 550 مورد را مردم به ما اطلاع دادند.

حیدری به اقدامات انجام شده برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه تمام اشاره کرد و افزود: 3 هزار و 46 متر مربع انجام شد، همچنین بازسازی و مقاوم‌سازی در 804 متر مربع انجام شده است.

وی با بیان اینکه هشت مورد وقف جدید در شهرستان ساری داشتیم، گفت: رویکرد تعدادی از وقف در مرکز استان تغییر کرد که این وقف‌ها در زمینه حوزه سلامت و تأمین زیرساخت‌های ورزشی بود.

انتهای پیام/86004/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - استان - اوقاف - موقوفات - ادامه - اینکه - حیدری - همکاری - اعلام - اشاره - شناسایی - افزود - تخصصی - برگزار - املاک - برگزاری - کردیم - پرونده - مناسب - دولتی - نهادهای - زمینه - اداره - نمایشگاه - مدارس - داریم - برنامه‌های - می‎شود - مراسم - متبرکه - امکان - مذهبی - دانشجویان -

نظر شما در مورد : 950 ملک جدید وقف در شهرستان ساری شناسایی شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها