مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10826 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 13:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دکتر آرام: تمرکز ما روی حل مشکلات ناوگان شهری معلولان است

پس از کسب رتبه نخست بهزیستی مازندران در مناسب سازی اماکن عمومی در دوسال متوالی؛

دکتر آرام: تمرکز ما روی حل مشکلات ناوگان شهری معلولان است

اختصاصی مازندشورا: مدیرکل بهزیستی مازندران، با بیان اینکه نیاز است امکانات معلولان مناسب و در راستای تامین امنیت خاطر آنها باشد، اذعان کرد: معلولان همچنان مشکل تردد در نقاط شهری دارند و ناوگان شهری مهمترین مشکل معلولان است که تمرکز ما روی این موضوع هست

مازندشورا: معلولان با داشتن شرایط خاص جسمانی قادر به استفاده از انواع گوناگون وسایل نقلیه نیستند و نیاز به امکانات ویژه‌ای در زمینه حمل‌ونقل و رفت و آمد در سطح شهرها دارند تا آن‌ها نیز بتوانند همچون دیگر افراد و اقشار جامعه در صحنه اجتماع حضور یابند و فعالیت و همراهی کنند. بنابراین ضروری‌است تا زمانی که تمامی وسایل نقلیه عمومی شهری مانند اتوبوس، تاکسی‌ها، ماشینها و... مناسب‌سازی‌ شوند لازم است وسایل ایاب و ذهاب مخصوصی جهت تردد آن‌ها درنظر گرفته شود.

در این زمینه اقداماتی در شهرهای بزرگی چون تهران انجام شده و ماشین‌ها و سرویس‌های مخصوص معلولان در جهت استفاده این عزیزان مناسب‌سازی‌ شده اند. اگرچه گاهی به علت بروز برخی مشکلات فعالیت نمی‌کنند و یا فعالیت شان تا مدتی ه تعویق می‌افتد.

در استان مازندران به ویژه در سال‌های اخیر و با روی کار آمدن دکتر آرام تلاش‌های مناسبی در جهت رفع موانع و مشکلات معلولان انجام شده یا در حال انجام است که خدمت رسانی به مددجویان و توجه به مناسب‌سازی اماکن عمومی با همت شهرداری‌های استان از مهمترین آن‌ها است به‌طوری که بهزیستی استان مازندران، از طرف کمیته هماهنگی مناسب سازی اماکن عمومی استان‌ها در سطح کشور طی 2 سال متوالی (93 ، 94) در بحث پیگیری، هماهنگی و مناسب‌سازی در کشور رتبه نخست را کسب کرده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران، درباره اقدامات انجام شده برای مناسب‌سازی خیابان‌های استان برای معلولان، اظهار کرد: «اقدامات شهرداری ساری در مناسب‌سازی خیابان‌ها بسیار مطلوب بوده است و به نقطه‌ای رسیدیم که برنامه‌ریزان این نهاد خودشان اقدام به مناسب‌سازی اقدام می‏‌کنند».

وی، افزود:«البته کار خیلی گسترده است و ما باید در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های سازمان یادمان باشد افراد معلولی نیز وجود دارند که باید بسترهای لازم را به ویژه در زمینه‌های مناسب‌سازی اماکن و ناوگان شهری برای ‌آن‌ها آماده کنیم».

مدیرکل بهزیستی مازندران، درباره انتظارات سازمان بهزیستی از نهادهای مربوطه به‌ویژه شهرداری‌های استان، بیان کرد: «در استان همدلی و همراهی خوبی وجود دارد و جا دارد از آقای نبیان به عنوان نماینده استاندار در کمیته مناسب سازی استان تشکر کنم. صداو سیما نیز همراهی خوبی دارد و برنامه‌های لازم را در بحث مناسب سازی ارائه می‌دهد. جا دارد به صورت ویژه از شهردار ساری تشکر کنم که بعنوان یک الگو در بحث مناسب‌سازی عمل می‌کند دیگر ما با شهرداری هیچگونه مجادله و تنشی نداریم خودشان برنامه‌ریزی می کنند و کار انجام می‌دهند. در شهرهای دیگر نیز اینگونه حرکات شروع شده است و امیدواریم مستمر باشد».

دکتر آرام، با بیان اینکه نیاز است امکانات معلولان مناسب و در راستای تامین امنیت خاطر آنها باشد، اذعان کرد: «معلولان همچنان مشکل تردد در نقاط شهری دارند و ناوگان شهری مهمترین مشکل معلولان است که تمرکز ما روی این موضوع هست و انتظار داریم دستگاه‌های مربوطه همکاری و همراهی لازم را با ما در این باره انجام دهند تا در این حوزه نیز اقدامات اثرگذاری انجام شود».

در پایان، ما هم امیدواریم هرچه زودتر دغدغه‌های معلولان عزیز استان مرتفع شود. و این مهم، با تلاش و پشتکاری که مسئولان بهزیستی استان تاکنون انجام و همتی که شهرداری‌های استان نشان داده‌اند، به نظر می‌رسد در آینده نزدیک- البته با همکاری دیگر نهادهای مربوطه – رخ دهد. ان‌شاءا... .   

 

 

 


دکتر آرام: تمرکز ما روی حل مشکلات ناوگان شهری معلولان است

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل و نقل شهری - معلولان - مازندران - دکتر آرام - مناسب سازی - شهرداریها -

نظر شما در مورد : دکتر آرام: تمرکز ما روی حل مشکلات ناوگان شهری معلولان است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها