مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10829 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 14:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برآورد خسارت 950 میلیارد تومانی برف به کشاورزی مازندران/ باغداران در برداشت مرکبات عجله نکنند/ دلالان وارد بازار شدند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

برآورد خسارت 950 میلیارد تومانی برف به کشاورزی مازندران/ باغداران در برداشت مرکبات عجله نکنند/ دلالان وارد بازار شدند

مازندشورا: رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از خسارت 950 میلیارد تومانی برف اخیر به کشاورزی استان خبر داد.

مازندشورا:دلاور حیدرپور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، درباره میزان برآورد خسارت بارش سنگین برف به بخش کشاورزی اظهار کرد: در برآورد صورت گرفته 950 میلیارد تومان به میوه، درخت، دام و گلخانه خسارت وارد شده است.

وی افزود: گزارش‌های مبنی بر خسارت از سوی استانداری و سازمان جهاد کشاورزی تهیه شده و به وزارت کشور و وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده و به‌زودی جمع‌بندی گزارش‌ها به هیأت دولت برای کمک به خسارت‌دیدگان اعلام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه به 25 درصد از مرکبات استان خسارت وارد شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه 50 درصد کیوی برداشت شده است و بقیه دچار سرمازدگی شد که به مرحله خراب شدن نرسید، به تدریج برداشت و وارد بازار شود.

حیدرپور به باغداران توصیه کرد: در برداشت مرکبات عجله نکنند و محصول را بر روی درخت نگه دارند چرا که میزان یخ‌زدگی عمیق نیست و در صورت برداشت انبوه بازار با افت قیمت مواجه می‌شود.

وی اضافه کرد: شاهد هستیم فرصت‌طلبان از سایر استان‌ها وارد مازندران شدند تا محصول را با قیمت پایین از باغداران خریداری کنند که این امر سبب زیان مضاعف به باغداران می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی تا 10 روز آینده نگرانی از بابت سرما وجود ندارد و با بارندگی‌هایی که در اواخر هفته پیش‌بینی شده است سبب بهبود اوضاع فعلی باغ‌ها خواهد شد.

حیدرپور تصریح کرد: تمهیدات لازم برای خرید مرکبات در استان صورت گرفته و از سوی تشکل‌ها خرید با قیمت مناسب انجام می‌شود و به سایر استان‌ها عرضه می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: برف اخیر به تعدادی از مرغداری‌ها در شهرستان‌های نور، تنکابن، چالوس و آمل و برخی از گلخانه‌ها خسارت وارد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: در ارتفاعات یک‌هزار رأس دام تلف شد.

انتهای پیام/86035/خ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزی - خسارت - مازندران - برداشت - باغداران - مرکبات - بازار - حیدرپور - برآورد - استان - اینکه - ادامه - محصول - استان‌ها - اعلام - وزارت - میلیارد - میزان - اظهار - گرفته - نکنند -

نظر شما در مورد : برآورد خسارت 950 میلیارد تومانی برف به کشاورزی مازندران/ باغداران در برداشت مرکبات عجله نکنند/ دلالان ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها