مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10831 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 14:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
متن استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن/ پاسخ آخوندی به استعفای پورسیدآقایی

با صدور نامه صورت گرفت؛

متن استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن/ پاسخ آخوندی به استعفای پورسیدآقایی

مازندشورا: مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پی حادثه دلخراش برخورد دو قطار در ایستگاه هفت‌خوان سمنان استعفا داد و وزیر راه و شهرسازی نیز با صدور نامه‌ای به پورسیدآقایی، استعفای وی را پذیرفت.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی متن استعفانامه محسن پورسیدآقائی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر آخوندی

وزیر محترم و فرهیخته راه و شهرسازی

با سلام و عرض ادب و احترام و ضمن تسلیت کشته شدن جمعی از هموطنان عزیز و زوار امام رضا (ع) در سانحه قطار هفت‌خوان، از آن‌ جایی که علیرغم کلیه تمهیدات فنی راه‌اندازی شده در این مسیر که جزو پیشرفته‌ترین سیستم‌های دنیا می‌باشد، به واسطه خطای چند نفر از نیروهای این شرکت این حادثه دلخراش به وقوع پیوست لذا با توجه به مسئولیت‌های اجتماعی مدیران و به احترام افکار عمومی و به خصوص خانواده‌های داغدار این عزیزان بدین‌وسیله استعفای خود را تقدیم می‌دارم. امیدوارم خداوند غفار و بازماندگان این سانحه به خصوص مردم عزیز تبریز اینجانب را عفو فرمایند و مطمئن باشند که نیروهای خدوم آنان در راه‌آهن همه تلاش خود را برای ارتقاء ایمنی این سیستم ادامه خواهند داد.

محسن پورسیدآقایی

مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران»

همچنین متن نامه پذیرش استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از سوی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر پورسیدآقایی

مدیرعامل محترم شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران

با استعفای مورخ ۱۳۹۵/۹/۶ جنابعالی که نشان از حس مسئولیت اجتماعی شما در برابر افکار عمومی است موافقت می‌کنم.

قطعا دو قطار در صبحگاه روز جمعه ۱۳۹۵/۹/۵ در مسیر سمنان- دامغان حادثه‌ای بسیار تلخ و جانکاه بود که طی آن تعدادی از خانوارهای عزیز و هم‌وطن آذری داغدار شدند. خانوارهایی که در این پاییز سرد به عشق زیارت حضرت رضا سلام الله علیه بار سفر بسته بودند زندگی شیرنشان دچار خزان شد. افزون براین، این حادثه دردناک روح و روان مردم شریف ایران را آزرده ساخته است.

اینک این اقدام شما به عنوان یک کار مسئولانه و به منظور همدردی با مردم شریف ایران در تاریخ دحوادث ایران ثبت خواهد شد. اینجانب نیک می‌دانم که در این دوران که دولت در تنگنای سخت اقتصادی و در خشکسالی منابع مالی قرار دارد، جنابعالی، سایر مدیران و کارکنان سخت کوش و زحمت کش راه آهن از هیچ کوششی برای توسعه صنعت ریلی کشور فروگذار نکرده‌اید.

در این ارتباط، گزارش‌های توسعه شبکه، ارتقا و بهبود زیرساخت‌های فرسوده، بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات و خودکاری سازی تا سطح وسیعی از سیستم سیروحرکت، بهره برداری و ایمنی قطارها و همچنین نوسازی ناوگان بطور مداوم در اختیار مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

لیکن چه می‌توان کرد که اینک تمام آن موفقیت ها تحت الشعاع این حادثه غمبار قرار گرفته است. در هر صورت، باید آنچه در توان داریم بکار گیریم و با بکارگیری تمام ظرفیت دولت و همچنین تمام ظرفیت علمی و حرفه ای در جهت ارتقا و ایجاد ایمنی صد درصدی بکوشیم.

یاد و خاطر نیک شما همواره در اذهان همکاران و من، ارجمند باقی خواهد ماند.

عباس آخوندی

وزیر راه و شهرسازی


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسلامی - راه‌آهن - جمهوری - آخوندی - شهرسازی - استعفای - همچنین - ایمنی - مدیرعامل - پورسیدآقایی - حادثه - سیستم - جنابعالی - گرفته - ظرفیت - اینجانب - بکارگیری - ارتقا - توسعه - اجتماعی - احترام - محترم - تعالی - سانحه - نیروهای - عمومی - افکار - مدیران - داغدار -

مطالب مرتبط با : متن استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن/ پاسخ آخوندی به استعفای پورسیدآقایی
نظر شما در مورد : متن استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن/ پاسخ آخوندی به استعفای پورسیدآقایی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها