مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10833 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 14:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

جشنواره فرش دستباف در ۱۲ شهرستان مازندران برگزار می شود

مازندشورا: ساری - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بابیان اینکه فرش دستباف یک میراث فرهنگی است گفت: جشنواره فرش دستباف در ۱۲ شهرستان استان برگزار می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدپور عمران ظهر یکشنبه در جلسه کمیته فرش استان مازندران با اشاره به اینکه فرش دستباف یک میراث فرهنگی است، تصریح کرد: علاوه بر این موضوع فرش دستباف باعث اشتغال برای خانواده‌ها و فعالان این بخش شده است و بافندگان فعال فرش دستباف نباید دغدغه بازار، بیمه و تسهیلات را داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران حل مسائل و مشکلات در خصوص موارد مطروحه نماینده‌های فعال فرش استان را در چهار قسمت بازاریابی، مالی و تسهیلات، آموزش و ساختار و پشتیبانی عنوان داشت و افزود: در بخش بازاریابی حضور در نمایشگاه‌های بین المللی، ایجاد نمایشگاه‌های دائمی در هتل‌ها و اماکن توریستی و مناسب می‌تواند عاملی برای هر چه بیشتر معرفی فرش دستباف در جامعه گردد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری جشنواره در ۱۲ شهر اصلی با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و ایجاد روز بازارها و همکاری صدا و سیما و تبلیغات در بیلبوردها می‌تواند در بحث بازار فرش دستباف مؤثر باشد.

محمدپورعمران با اشاره به وضعیت مالی و ارائه تسهیلات به بافندگان فعال عنوان داشت باید با نظارت صحیح به تقاضاهای واقعی پرداخته شود.

وی خواستار برپایی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی به بافندگان در زمینه‌های بازاریابی، به بافی و مرمت شد و بیان داشت: سازمان حامی ساختار سازمان‌یافته‌ای که به بهبود وپشتیبانی از بافندگان فعال فرش کمک کند، است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دستباف - بافندگان - مازندران - بازاریابی - تسهیلات - استان - ساختار - عنوان - ایجاد - می‌تواند - نمایشگاه‌های - بازار - اشاره - میراث - فرهنگی - تجارت - جشنواره -

نظر شما در مورد : جشنواره فرش دستباف در ۱۲ شهرستان مازندران برگزار می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها