مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10834 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 14:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بخشنامه‌های حفاظت از کارگاه‌های ساختمانی اجرایی نمی‌شود/ گرفتاری‌ها در حوزه محیط زیست بسیار عمیق است

رییس سازمان نظام کاردانی ساختمان تهران در گفت‌‌وگو با «صما»:

بخشنامه‌های حفاظت از کارگاه‌های ساختمانی اجرایی نمی‌شود/ گرفتاری‌ها در حوزه محیط زیست بسیار عمیق است

مازندشورا: رییس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با بیان اینکه گرفتاری ها در حوزه محیط زیست بسیار عمیق است گفت: بررسی مشکلات و مسائل مربوط به حوزه آب در کشور به عنوان یک اولویت و وظیفه مهم باید در دستور کار قرار گیرد و کمپین «ساختمان پایدار، محیط زیست پایدار» باید به طور دقیق چالش های این حوزه را شناسایی و بررسی کند.

مازندشورا:وی همچنین با تاکید بر اینکه این منابع متعلق به نسل های آینده است وما حق نداریم که در جهت نابودی و از بین بردن آنها قدم برداریم تصریح کرد: امروزه اخلاقمداری، مسئولیت پذیری در حوزه حرفه ای و تامین ایمنی در صنعت ساخت و ساز، یکی ازمعضلات اصلی بخش ساختمان است.

موذن در عین حال با اعلام اینکه هم اکنون از صد درصد سوانح و حوادثیکه در بخش صنایع کشور رخ می دهد، 50 درصد مربوط به صنعت ساختمان است اظهار داشت: اینمسئله ضرورت توجه به مسائل ایمنی و رعایت آنها را در صنعت ساختمان آشکار می کند ولازم است که در بخش HSE چالش های موجود کارشناسیو مدیریت شود.

رییس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با تاکید بر لزوماهتمام، پیگیری و جدیت در زمینه بررسی مشکلات موجود در بخش های مختلف به منظور تامینایمنی ساختمان ها عنوان کرد: نزدیک به چهل سال است که بخشنامه ها و ضوابط حفاظت ازکارگاه های ساختمانی را در اختیار داریم و این در حالی است که این بخشنامه ها هنوزاز سوی بخش های ذی برط به درستی رعایت و اجرایی نمی شود.

موذن با بیان اینکه در صورت رعایت کامل و درست این بخشنامه ها، حوادثساختمانی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند، بیان کرد: به دلیل اینکه این ضوابط رعایت نمی شود، متاسفانه شاهدعدم کاهش حوادث در بخش ساختمان هستیم. بنابراین باید توجه ویژه ای به اجرای اینضوابط مفید شود که به طور قطع موارد موثری در آن گنجانده شده است.

وی در عین حال با بیان اینکه شیوه نظارت بر عملکردها باید اصلاح شودخاطر نشان کرد: در صورتی که موارد مذکور پیگیری شود، نتایج خوبی در بخش ایمنی حاصلخواهد شد و کمپین «کارگاه ایمن، ساختمان ایمن» هم می تواند در این زمینه بهدستاوردهای خوبی برسد.

گفتنی است همزمان با برپایی نمایشگاه مطبوعات و رونمایی از کمپین هایساختمان ایمن و پایدار مقامات مخلتف کشوری وسازمانهای مردم نهاد ومتخصصان به اینکمپین پیوستند و رییس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران نیز با استقبال ازاین کمپین‌ها و اظهارامیدواری مبنی براثربخش بودن آن به این دو کمپین پیوست.

انتهای پیام/

کد خبر: 0224


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - اینکه - رعایت - کاردانی - کمپین - بخشنامه - ایمنی - تهران - زمینه - حفاظت - موارد - پیگیری - ضوابط - استان - بسیار - اجرایی - ساختمانی - موجود - تاکید -

نظر شما در مورد : بخشنامه‌های حفاظت از کارگاه‌های ساختمانی اجرایی نمی‌شود/ گرفتاری‌ها در حوزه محیط زیست بسیار عمیق است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها