مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10841 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 16:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم کمک به صنعت چاپ برای افزوده‌شدن کتاب در سبد خانوار‌ها

کارشناس نمونه استانی واحد چاپ و نشر:

لزوم کمک به صنعت چاپ برای افزوده‌شدن کتاب در سبد خانوار‌ها

مازندشورا: کارشناس نمونه استانی واحد چاپ و نشر از خواستار کمک به صنعت چاپ برای چاپ کتب ارزان و افزوده‌شدن آن در سبد خانوار‌ها شد.

مازندشورا:مهدی یزدانی صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه از وجود دو انتشاراتی «ملرد» و «نما‌شون» و هفت چاپ‌خانه در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خبر داد و گفت: زمینه‌های فعالیت چاپ‌خانه‌های سوادکوه در حوزه فرهنگ عامه، شعر و داستان است.

وی با بیان اینکه فراهم‌کردن زمینه‌های نشر، تولید و پخش کتب درحوزه‌های مورد‌علاقه مردم مورد توجه است، افزود: شناساندن ظرفیت‌های شعر و ادب، گردشگری، اماکن مذهبی و فرهنگ عامه شهرستان سوادکوه از علاقه‌مندی‌هایی است که باید مورد برنامه‌ریزی قرار گیرد.

یزدانی که به‌عنوان کارشناس‌نمونه استانی واحد چاپ و نشر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لوح‌ تقدیر دریافت کرد به برخی از راه‌کار‌های کمک به صنعت چاپ و نشر اشاره و خاطر‌نشان کرد: همکاری با ناشران شهرستانی، اختصاص سهمیه کاغذ دولتی برای انتشار کتب فاخر، تهیه و چاپ ارزان‌تر کتب برای افزوده‌شدن در سبد خانواده‌ها و اختصاص بودجه فرهنگی از طریق خرید کتاب و پخش آن در بین جامعه هدف می‌تواند به تقویت فعالیت‌های حوزه چاپ و نشر کمک کند.

وی به برخی از شاخص‌های افزایش قدرت چاپ‌خانه‌داران اشاره کرد و گفت: اختصاص وام کم‌بهره برای به‌روز‌کردن لوازم چاپ و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی چاپ و نشر برای چاپخانه‌داران، ناشران، ویراستاران و کارشناسان، برپایی نمایشگاه‌های مرتبط در سطح استان و استفاده از طرح‌های استان‌های پیش‌رو و نهادینه‌کردن آن درسطح شهرستان و استان، برپایی نقد ادبی آثار نویسندگان و ناشران شهرستانی با حضور کارشناسان خبره برای همفکری در چاپ کتاب از لحاظ محتوا و فنون چاپ از مهمترین شاخص‌های افزایش قدرت چاپ‌خانه‌داران و توسعه فرهنگی است.

انتهای پیام/86015/پ20/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سوادکوه - فرهنگ - اختصاص - شهرستان - ناشران - شاخص‌های - فرهنگی - افزایش - کارشناسان - استان - برپایی - چاپ‌خانه‌داران - اشاره - یزدانی - افزوده‌شدن - زمینه‌های - ارشاد - استانی - اسلامی - شهرستانی -

نظر شما در مورد : لزوم کمک به صنعت چاپ برای افزوده‌شدن کتاب در سبد خانوار‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها