مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10844 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 17:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بسیج به گسترش اخلاق‌مداری در ورزش کمک می‎کند

امام جمعه محمودآباد:

بسیج به گسترش اخلاق‌مداری در ورزش کمک می‎کند

مازندشورا: امام جمعه محمودآباد گفت: بسیج نقش به‎سزایی در نهادینه کردن اخلاق اسلامی پهلوانی و جوانمردی در بین ورزشکاران دارد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، حجت‌الاسلام سید داود موسوی عصر امروز در دیدار با سرپرست اداره ورزش و جوانان و فعالان عرصه ورزش این شهرستان، با تأکید بر نقش بسیج در ورزش و جامعه به‌ویژه در زندگی جوانان خواستار برنامه‌ریزی مدون ورزشی و فرهنگی برای پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان شهرستان شد و اظهار کرد: نقش بسیج در ورزش بر کسی پوشیده نیست و رویکرد اصلی بسیج در ورزش که نقش پر رنگ‌تری نیز داشته را می‎توان ترویج فرهنگ برای ورزش دانست.

به گفته وی ورزش در هر سطحی باید با اخلاق و روحیه جوانمردی همراه باشد و جوانان و ورزشکاران در همه زمینه‌ها الگوی جامعه باشند.

امام جمعه محمودآباد ادامه داد: روح بسیج با ایثار و فداکاری عجین شده است و آموزش این ایثار و فداکاری به ورزشکاران می‌تواند روح ورزش را از هرگونه آلودگی‌های اخلاقی پاک کرده راه را برای موفقیت‌های آن و رسیدن به مدارج عالی هموار کند.

این مسؤول با اینکه بسیج و تفکر بسیجی دیگر سن و سال نمی‌شناسد و در تمامی عرصه‌ها چه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و به‌ویژه ورزشی پا به عرصه گذاشته است، افزود: بسیج دایره‌المعارف تمامی ارزش‌هاست و به نیروی قدرتمندی در دنیا تبدیل شده است.

موسوی با بسیجی خواندن تمامی ورزشکاران، تصریح کرد: افتخارِ بالاتر از خواندن سرود ملّى‏ و یا بالا رفتن پرچم در سکوی قهرمانی، اقدام آن ورزشکاری است که حاضر نمی‎شود با حریف صهیونیست کشتی بگیرد و یا بانوی ورزشکاری که با چادر و یا حجاب کامل اسلامی روی سکوی قهرمانی می‌ایستد یا ورزشکاری که پس از قهرمانی سجده شکر بجا می‌آورد و اینها همه بدان معنی است که روح بسیج و تفکر بسیجی در ورزشکاران و قهرمانان نهادینه شده است.

وی گفت: امروزه مسؤولان، جوانان، ورزشکاران ،هیأت‌های ورزشی و به‌طور کل همه بسیجی‌اند و تفکر بسیجی را در سر می‌پرورانند.

به گزارش فارس، مسعود یوسفی سرپرست اداره ورزش و جوانان محمودآباد نیز به بیان فعالیت‎های انجام یافته اداره ورزش و جوانان این شهرستان پرداخت و سایر برنامه‎ها و کارهای در دست اقدام در حوزه جوانان را تشریح کرد.

انتهای پیام/86038/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جوانان - ورزشکاران - محمودآباد - شهرستان - بسیجی - قهرمانی - ورزشکاری - تمامی - ورزشی - اداره - خواندن - موسوی - اقدام - گزارش - سرپرست - به‌ویژه - جامعه - ایثار - فداکاری - فرهنگی -

نظر شما در مورد : بسیج به گسترش اخلاق‌مداری در ورزش کمک می‎کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها