مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10848 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 19:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ثبت اطلاعات ۲۸۸ بقاع متبرکه ساری

رئیس اداره اوقاف ساری اعلام کرد:

ثبت اطلاعات ۲۸۸ بقاع متبرکه ساری

مازندشورا: ساری - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساری از ثبت اطلاعات ۲۸۸ بقاع متبرکه در سامانه جامع موقوفات خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم حیدری شامگاه یکشنبه در نشست با خبرنگاران از ثبت اطلاعات ۲۸۸بقاع متبرکه ساری خبر داد و افزود: در مجموع ۲۸۶بقعه داریم ولی در این طرح، اطلاعات  آستانه پهنه کلا که در لیست امامزادگان نیست ولی امامزاده زین العابدین در جوار امامزاده یحیی ساری ثبت شده است.

رئیس اوقاف شهرستان ساری، درباره تعیین تکلیف فعالیت های عمرانی در سال جاری ، گفت:  در بخش احداث و توسعه در بقاع ۸۹۶ متر مربع و مرمت سازی بقاع ۸۰۴متر مربع تعیین تکلیف شده است.

حیدری درباره وقف های جدید هم در شهرستان گفت: در سال جاری هشت مورد وقف جدید با نیت کمک به بیماران خاص و کمک به فعالیت های ورزشی و کمک به ایتام و خانواده های بی سرپرست به ثبت رسیده و البته توسط یک خیر  لوسترهای آستانه پهنه کلای ساری با هزینه ای به مبلغ ۱۷۳میلیون تومان خریداری شده و کمک های نقدی و غیر نقدی در قالب اجرای طرح مودت هم در سال جاری جمع اوری شد که این کمک های مردمی ۷۰۰میلیون تومان بوده است.

وی درباره اجرای طرح نشاط معنوی، گفت: این طرح در ۱۲بقعه برگزار شد و امسال ۷۶خادم افتخاری در سطح بقاع جذب شدند.

حیدری، از تربیت دو هزار و ۵۰۰ نفر حافظ قرآن توسط اداره  اوقاف شهرستان ساری خبر داد و گفت: ۵۰۰ سبد کالا به ارزش ۲۵۰هزار تومان (هر سبد) در بین خانوارهای نیازمند محروم شهرستان توزیع شده است.

وی، با بیان اینکه موقوفه حاج محمد باقر تاجر ساروی در موقوفات گلچین سنگ ریزه ساری به نیت تجهیز بیمارستان امام ساری وقف شده است ، اظهار کرد: از محل عواید این موقوفه در سال جاری ۷۳ میلیون تومان تجهیزات برای بیمارستان امام خریداری شد و در عین حال خرید ۴کشوی سردخانه بیمارستان به قیمت ۱۴میلیون تومان هم از محل موقوفه یاد شده بوده است.

حیدری در ادامه با بیان اینکه از مردم می خواهم حق و حقوق موقوفات را پرداخت کنند ، یادآور شد:  اگر حق و حقوق موقوفات شهرستان  همچون  موقوفات گلچین سنگ ریزه  پرداخت شود  بسیاری از مشکلات بیمارستان امام در بخش تجهیزات ، مرتفع خواهد شد.

وی، ابراز داشت: برخی از ادارات با توجه به اخطارهایی که از اوقاف در بخش پرداخت حق و حقوق اوقاف  گرفتند هنوز قدمی در جهت بدهی خود به این اداره بر نداشتند اما نهادهایی هم  هستند که کمترین بدهی را به اوقاف شهرستان دارند و سپاه یکی از این نهادها است که حق و حقوق خود را به خاطر ساختمان  موقوفی این نهاد تاکنون پرداخت کرده است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - اوقاف - تومان - موقوفات - بیمارستان - حیدری - پرداخت - درباره - موقوفه - اینکه - گلچین - تجهیزات - اجرای - تکلیف - آستانه - متبرکه - اطلاعات - امامزاده - تعیین - فعالیت - اداره - خریداری -

نظر شما در مورد : ثبت اطلاعات ۲۸۸ بقاع متبرکه ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها