مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10851 -تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 -ساعت : 21:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احیای 812 هزار متر از موقوفات آمل به ارزش 6 میلیارد تومان

رئیس اداره اوقاف آمل خبر داد

احیای 812 هزار متر از موقوفات آمل به ارزش 6 میلیارد تومان

مازندشورا: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با بیان اینکه 812 هزار متر از زمین‌های موقوفه احیا شد، گفت: ارزش تقریبی این زمین‌ها 6 میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام رسول علیخانی امشب در نشست با مسؤولان به مناسبت فرا رسیدن دهه وقف، اظهار کرد: وقف سنت حسنه و ماندگار است که حتی بعد از مرگ انسان نام خوش و نیک را بر جای می‌گذارد.

وی افزود: موقوفه‌ای در این شهرستان وجود دارد که بعد بیش از 500 سال هنوز نام واقف آن بر سر زبان‌ها بوده و آثار خیر برای این فرد جریان دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل تصریح کرد: آمل از شهرهای شاخص در زمینه وقف، موقوفات، رقبات و بقاع متبرکه است که این مهم نشان از ولایتمداری و ارادت مردم این دیار به خاندان اهل بیت دارد.

* وجود 105 بقعه متبرکه در آمل

این مسؤول بیان کرد: تعداد رقبات شهرستان آمل حتی از برخی استان‌ها بیشتر است و این میزان به بیش از 36 هزار رقبه می‌رسد.

علیخانی با اشاره به اینکه تعداد 105 بقعه متبرکه در آمل مکان ارزشمندی برای عبادت و زیارت است، عنوان کرد: امروزه سندهایی معتبرتر از وقف‌نامه‌ها وجود ندارد که در آن همه جوانب در نظر گرفته شده است.

وی متذکر شد: امروزه باید با توجه به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کار بیشتری شود هر چند همه تلاش خود را در این راه به کار بسته‌ایم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل بیان کرد: در سال جاری تعداد 9 وقف جدید در این شهرستان توسط واقفان خیراندیش انجام شد که ارزش آن بیش از 26 میلیارد ریال است.

* لزوم تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی

این مسؤول بیان کرد: برنامه‌های شاخص فرهنگی همانند آرامش بهاری، سوگواره یاس نبوی، بصیرت عاشورایی، ضیافت الهی و دیگر برنامه‌های فرهنگی از موارد شاخص اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان آمل است.

علیخانی با اشاره به اینکه همه مسؤولان و مدیران باید در زمینه وقف و موقوفات حساس باشند، اظهار کرد: امروزه هر چه داریم از وقف و موقوفات است و در راستای حفظ موقوفات و دفاع از حقوق وقف تمام توان خود را به کار بسته‌ام.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با اعلام اینکه 812 هزار متر از زمین‌های موقوفه احیا شد، گفت: ارزش تقریبی این زمین‌ها 6 میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شد.

انتهای پیام/86012/آ ۳۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرستان - اداره - متبرکه - موقوفات - اوقاف - خیریه - فرهنگی - امروزه - اینکه - علیخانی - تعداد - میلیارد - برنامه‌های - تبدیل - راستای - زمینه - مسؤولان - تومان - اظهار - رقبات - مسؤول - اشاره -

نظر شما در مورد : احیای 812 هزار متر از موقوفات آمل به ارزش 6 میلیارد تومان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها