مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10857 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 07:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تک‌محور عمل کردن در زمینه قاچاق کالا و ارز نتیجه نمی‌دهد

فرماندار سیمرغ:

تک‌محور عمل کردن در زمینه قاچاق کالا و ارز نتیجه نمی‌دهد

مازندشورا: فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه تک‌محور عمل کردن در زمینه قاچاق کالا و ارز نتیجه نمی‌دهد، گفت: قاچاق کالا به اقتصاد کشور به‌ویژه بحث تولید ضربه وارد می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سیمرغ، فرج‌اله یدالله‌پور یک‌شنبه‌شب در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان، اظهار کرد: بحث کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از بحث‌های مهم شهرستانی است.

وی افزود: قاچاق کالا از جمله موضوعاتی بوده که آسیب جدی به کشور وارد کرده است و در همین زمینه هم مقام معظم رهبری تأکیدات زیادی داشتند.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه این انتظار را از مجموعه‌ها داریم که در این جلسات حضور پررنگ و فعال را داشته باشند، تصریح کرد: باید همکاری و هماهنگی لازم را برای موفقیت کمیسیون داشت.

وی ادامه داد: طی هفت ماه گذشته در شهرستان چهار جلسه و 12 مصوبه داشتیم که جز یک مورد بقیه مصوبات اجرایی شده و نیاز است با همکاری همه دستگاه‌ها تمام مصوبات به‌صورت کامل اجرایی شود.

یداله‌پور ضمن تشکر از دستگاه‌هایی که در حوزه کشفیات قاچاق کالا و ارز همکاری داشتند، بیان کرد: این کشفیات نشان می‌دهد که اقدامات انجام‌شده قابل‌توجه بوده است.

وی اضافه کرد: گشت‌ها هم باید به‌صورت مستمر انجام شود.

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه ساماندهی چاه‌های غیرمجاز در این جلسه مورد تأکید است، تصریح کرد: چاه‌های غیرمجاز یکی از اولویت‌های غیرمجاز حوزه قاچاق کالا و سوخت است که با توجه به شرایط شهرستان‌ها و بحران کم‌آبی خودمان زمینه را برای حفر چاه‌های غیرمجاز فراهم کردیم تا مشکل کشاورزان حل شود.

وی یادآور شد: رقم چاه‌های غیرمجاز که امروز به‌عنوان مشکل در شهرستان مطرح بوده، قابل‌ توجه‌ است و از 2 هزار و 800 حلقه چاه حدود 10 درصد دارای مجوز و پروانه بوده و داشتن بیش از 2 هزار و 500 چاه غیرمجاز در شهرستان رقم بسیار بالایی است.

یدالله‌پور با بیان اینکه مشکل امروز کشاورزان در حوزه سوخت است، اضافه کرد: هرساله تأکید داشتیم کشاورزان برای اخذ مجوز لازم اقدام کنند اما این مورد انجام نمی‌شود و در فصل کشت و کار مسؤولان ناچار به تمکین هستند تا سوخت این تعداد از چاه‌ها تأمین شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری هیچ‌گونه هماهنگی و همکاری برای تأمین سوخت چاه‌های غیرمجاز انجام نمی‌شود و لازم است در این حوزه کارگروهی تشکیل و برای ساماندهی و قانون‌مند کردن چاه‌های غیرمجاز تلاش کنیم.

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه یکی از موارد مطرح‌شده در این قسمت هزینه‌هایی که برای مجوزدار شدن چاه‌ها پیش‌بینی‌شده بوده که رقم قابل‌ توجهی است و کشاورزان راغب به کسب پروانه نیستند، اضافه کرد: آنچه در حوزه شهرستان رخ‌داده راضی‌کننده بوده و از اعضای کارگروه به‌ویژه نیروی انتظامی که به شکل جدی پیگیر مبارزه با قاچاق کالا است.

وی افزود: انتظار داریم اعضای کارگروه هماهنگی و همکاری را باهم داشته باشند چراکه زمانی در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز موفق هستیم که بین مجموعه دستگاه‌ها همدلی و هماهنگی وجود داشته باشد.

یداله‌پور با تأکید بر اینکه تک‌محور عمل کردن در زمینه قاچاق کالا و ارز نتیجه نمی‌دهد، تصریح کرد: قاچاق کالا به اقتصاد کشور به‌ویژه بحث تولید ضربه وارد می‌کند.

وی در پایان گفت: اگر به‌دنبال ایجاد اشتغال و خارج شدن واحدهای تولیدی از رکود هستیم باید در این حوزه جدی بوده و برخوردهای لازم را داشته باشیم.

انتهای پیام/86036/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قاچاق - غیرمجاز - چاه‌های - شهرستان - سیمرغ - اینکه - همکاری - کشاورزان - فرماندار - مبارزه - هماهنگی - زمینه - اضافه - تأکید - کمیسیون - تصریح - ساماندهی - نمی‌شود - کارگروه - به‌ویژه - هستیم - اعضای - تأمین - قابل‌ - پروانه - چاه‌ها - امروز - داشتیم - افزود - داشتند - اشاره - یدالله‌پور - نمی‌دهد - تک‌محور - نتیجه - انتظار - داریم - به‌صورت - یداله‌پور - دستگاه‌ها - اجرایی - باشند - مصوبات - کشفیات -

نظر شما در مورد : تک‌محور عمل کردن در زمینه قاچاق کالا و ارز نتیجه نمی‌دهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها