مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10863 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 09:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس جمعیت هلال احمر آمل:

جسد دو کوهنورد مفقود شده مالزیایی پیدا شد

مازندشورا: آمل - رئیس جمعیت هلال احمر آمل از کشف جسد دو کوهنورد مالزیایی در دره بخار خبر داد.

مازندشورا:جمشید نیکزاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۱۲ کوهنورود مالزیایی برای صعود به قله دماوند به منطقه سفر کرده بودند از مفقودی دو کوهنورد مالزیایی در قله دماوند خبر داد و گفت: یک تیم ۱۲ نفر از کوهنوردان مالزیایی برای صعود قله دماوند وارد این قله شدند.

وی افزود: از روز جمعه به همراه تیم تخصصی امداد کوهستان از آمل با مساعد شدن شرایط جوی برای شروع مرحله دوم عملیات جستجو و نجات مفقودین مالزیایی واردمنطقه پلور شده و ضمن استقبال از سفیر کشور مالزی و خانواده های مفقودین و نماینده سازمان امداد ونجات در محل فدراسیون کوهنوردی پلور و  همدری با ایشان نسبت به گزارش از جغرافیای منطقه و عملیات جستجو ونجات اقدام کردیم.

نیکزاد گفت : در ادامه با درخواست هلی کوپتر از سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر دومین مرحله عملیات جستجو آغاز شد و اقدام به گشت زنی دورتادور قله دماوند وعکس برداری هوایی کرده و سپس نجاتگران در بالای یال مالخواران فرود آمده و اقدام به جستجو کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل ادامه داد: تیم کوهنوردان مالزیایی ۱۲ نفر بودند که هشت نفر موفق به صعود شدند و دو نفر به دلیل شرایط جسمی نتوانستند صعود کنند و دو نفر دیگر که مفقود شدند و جسدشان پس از سه روز جستجو در دره بخار پیدا شد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مالزیایی - جستجو - دماوند - عملیات - جمعیت - ونجات - اقدام - امداد - مفقود - کوهنورد - ادامه - مفقودین - نیکزاد - شرایط - مرحله - منطقه - کوهنوردان -

نظر شما در مورد : جسد دو کوهنورد مفقود شده مالزیایی پیدا شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها