مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10872 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 13:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن

یادواره سرداران و ۵۰۵ شهید شهرستان چالوس برگزار شد

مازندشورا: چالوس - یادواره سرداران و ۵۰۵ شهید شهرستان چالوس با حضور جمعی از خانواده‌های شهدا، مسئولان و مردم شهیدپرور برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی پیش از ظهر دوشنبه در یادواره ۵۰۵ شهید شهرستان چالوس با اشاره به ایام وفات حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: با حضور در چنین مراسماتی روح شهید و دل خانواده شهدا شاد می‌شود.

وی افزود: این برنامه قرار بود در نیمه اول مهرماه برگزار شود، امام امکان برگزاری در آن زمان مهیا نبود و افتخار آن را داریم که مراسم را در هفته بسیج به پا کنیم.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه بیشتر شهیدان از نیروهای بسیجی بودند، تصریح کرد: این شهر یادآور اعزام بسیجیان و شهدای گرانقدرری است که همگی از چالوس به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شدند و به‌حق که قدمگاه ۲۱ هزار شهید شمال کشور است.

راشدی برگزاری یادواره شهدا را برگرفته از یادبود شهدای کربلا دانست و ادامه داد: این مراسم موجب بیداری و رهایی از غفلت‌ها است و فرصتی است که ما را از زمینی بودن به آسمانی شدن انتقال دهد، زیرا شهدا خود در اوج بصیرت بودند.

وی خاطرنشان کرد: رمز موفقیت چنین برنامه‌هایی، ارتباط با شهدا است و تأثیر بسزایی در کسب بصیرت و آزادی از قید و بند و وابستگی‌های مادی و دنیایی دارد.

امام جمعه چالوس در پایان با تأکید بر اینکه آیات قرآن بیانگر اوج تأثیرگذاری شهدا است، گفت: امروز بر سر سفره آماده این شهیدان نشسته‌ایم و این مراسم برای آن است که ما به‌جاماندگان از این قافله راه شهیدان را بشناسیم و آن راه را ادامه دهیم.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : چالوس - شهیدان - یادواره - مراسم - شهدای - ادامه - بصیرت - اعزام - شهرستان - برگزاری - برگزار - اینکه - راشدی -

نظر شما در مورد : یادواره سرداران و ۵۰۵ شهید شهرستان چالوس برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها