مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10873 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 13:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

جامعه امروز بیشتر از گذشته به معرفت دینی و بصیرت نیاز دارد

مازندشورا: قائم‌شهر - مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: امروز جامعه ما بیشتر از گذشته به معرفت دینی و بصیرت نیاز دارد.

مازندشورا:به گزارش‌خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ستار علیزاده قبل از ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از واقفین و هیأت‌امناء فعال شهرستانهای قائم‌شهر و سیمرغ، با اشاره به اینکه ۷۰ درصد ازموقوفات مازندران در حوزه سیدالشهداء، اطعام دهی محرم و عزاداریهای اباعبداله است، اظهار کرد: این موارد وظیفه همه ما را سنگین‌تر می‌کند، اما در صحبت‌های مداحان و ذاکران، ترویج فرهنگ وقف براساس نیاز جامعه کمتر دیده می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه ترویج معارف قرآن و اهل بیت وظیفه ما بسیار سنگین است، ترویج احکام اسلامی، ترویج زکات و خمس و ترویج وقف باید در الویت سخنرانی‌ها قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف مازندران، تصریح کرد: مداحان و ذاکران واسطه بین مردم و اهل بیت و واسطه بین مردم و خدا هستند و باید نسبت به ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت بیشتر از گذشته نقش‌آفرینی کنند.

علیزاده با اشاره به لزوم وجود روحیه ولایی و استکبارستیزی در مداحان، بیان کرد: مداحان و ذاکران می‌توانند برای ترویج مکتب علوی، فاطمی، حسینی و مکتب مهدی آل‌محمد(ص)، امام و رهبری از همه ظرفیتهای خود استفاده کنند و بعنوان مبلغان و روضه خوانان، روحیه انقلابی، ولایی و استکبارستیزی در بیاناتشان، پررنگتر نشان داده شود.

وی با تأکید بر اثرگذاری مداحان در نسل جوان و نوجوان، عنوان کرد: حوزه نفوذ مداحان از همه هجمه های فرهنگی دشمن  بیشتر است، چراکه می‌توانند روحیه انقلابی، دینی و استکبارستیزی را از طریق اشعار و بیانات خود به جوانان و نوجوانان تزریق کنند.

مدیرکل اوقاف مازندران، خاطرنشان کرد: انقلابی بودن، انقلابی ماندن، تهاجم فرهنگی، استکبارستیزی، نفوذ، بصیرت و رخنه‌های فرهنگی کلیدواژه‌هایی است که مقام معظم رهبری بر آنها تأکید دارند و مداحان بایستی آنان را ترویج کنند.

علیزاده با بیان اینکه امروز جامعه بیشتر از گذشته به معرفت دینی و بصیرت نیازمند است، گفت: بیان حقایق دینی و بالابردن سطح اطلاعات و افکار، معرفت به اهل بیت و نهادینه کردن و تحقق شعار استکبار ستیزی و هیهات من‌ظله اثر گذاری بیشتری از گریاندن مردم بدون خروجی، خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز دنیا، به سلاح هسته‌ای می‌نازد و ما به قرآن و اهل بیت خود، گفت: ساخت ۱۱۴ فیلم کوتاه فقط برای همایش شیرخوارگان حسینی، توسط دشمن و ممنوعیت برگزاری همایش شیرخوارگان، توسط پارلمان انگلیس در این کشور، نشان می‌دهد که علی‌اصغر بزرگترین سلاح ماست.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترویج - مداحان - بیشتر - استکبارستیزی - مازندران - انقلابی - مدیرکل - فرهنگی - روحیه - اینکه - ذاکران - اوقاف - گذشته - اشاره - امروز - معرفت - جامعه - علیزاده - بصیرت - تأکید - همایش - شیرخوارگان - رهبری - ولایی - وظیفه - فرهنگ - واسطه - می‌توانند - حسینی -

نظر شما در مورد : جامعه امروز بیشتر از گذشته به معرفت دینی و بصیرت نیاز دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها