مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10875 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 13:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سرلشکر صفوی مطرح کرد

آغاز روند نزول آمریکا از نظر سیاسی و نظامی/ دشمنان قادر به تصمیم‌گیری در مورد حمله نظامی به ایران نیستند

مازندشورا: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به آغاز ‌روند نزول آمریکا هم از نظر سیاسی و هم از نظر نظامی اشاره کرد و گفت: با عنایت خدا در همین قرن حاضر شاهد برقراری حکومت اسلامی به مرکزیت ایران در دنیا خواهیم بود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سردار سر لشکر سید یحیی رحیم‌صفوی مشاور عالی مقام معظم رهبری بعد از ظهر امروز در یادواره 505 شهید دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت شهرستان‌های چالوس و کلاردشت که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد با اشاره به اینکه هر کشوری برای حفاظت از کیان خود و نظام سیاسی خود ارزشمندترین چیزهای خویش را به‌ میدان می‌آورد، اظهار کرد: تمام کشورها برای تحقق اهداف خود و حفاظت از کیان و نظام خود برای سرنگونی در مقابل دشمنان با تمام وجود ایستادگی می‌کند.

 وی به‌ رمز و راز شهادت در دنیا اشاره کرد و افزود: رسول اکرم(ص) برای پسرعموی خود امیرالمؤمنین (ع) درخواست شهادت می‎کند و خداوند هم قبول می‌کند، حال باید دید چرا شهادت نصیب امیرالمؤمنان و 10 فرزند ایشان می‌شود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا رمز بقا و حیات ملت ایران را گذشتن از مسیر جهاد و شهادت عنوان کرد و گفت: اگر روحیه فداکاری در راه ارزش‌ها و آرمان‌ها در ملت ایران نبود، مجبور بودیم سر تسلیم در برابر دشمنان و خواسته‌های آنان فرود بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های نه چندان دور یک‌ میلیون کیلومتر مربع از خاک ایران طی عهدنامه‌های گلستان، ترکمانچای و پاریس از ایران جدا شد، تصریح کرد: این مسأله به‌ این دلیل بود که حاکمان نتوانستند روحیه شهادت‌طلبی را در مردم ایجاد کنند.

رحیم‌صفوی با تأکید بر اینکه هشت سال دفاع مقدس گوشه‌ای از فرهنگ عاشورا را نشان داد، خاطر‌نشان کرد: لشکر 25 کربلای مازندران در حقیقت ادامه دهنده راه کربلای امام حسین(ع) بود با این تفاوت که هر کجا این لشکر خط‌‌شکن وارد جبهه‌ای شد، پیروزی را از آن خود می‌کرد.

وی با تأکید بر اینکه تا قبل از ظهور باید منتظران به درک کافی از امام حسین(ع) برسند و خود را برای ظهور آماده کنند، اظهار کرد: با توجه به اینکه در هنگام ظهور امام زمان(عج) خود را فرزند امام حسین (ع) معرفی می‌کند بنابراین درک و شناخت واقعی ایشان ضرورت دارد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه با گذشت 1400 سال از واقعه کربلا خون امام حسین (ع) همچنان در رگ‌های عاشقان می‌جوشد، یادآور شد: جوانان ایران از همین جوشش بهره جسته‌ و امروز در مردم یمن و عراق با تأسی از جوانان ایران هزاران شهید تقدیم کرده‌اند.

رحیم‌صفوی با اشاره به اینکه امروز نظامیان آمریکا و سیاسیون آنها قادر به تصمیم‌گیری در مورد حمله نظامی به ایران نیستند، بیان کرد: این موفقیت ناشی از هدایت مقام معظم رهبری و ایستادگی بسیجیان است.

وی به آغاز ‌روند نزول آمریکا هم از نظر سیاسی و هم از نظر نظامی اشاره کرد و افزود: با عنایت خدا در همین قرن حاضر شاهد برقراری حکومت اسلامی به مرکزیت ایران در دنیا خواهیم بود.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا خاطر‌نشان کرد: شهدای ایران درس مقاومت و ایستادگی در برابر ظالم را به‌ بیش از یک‌میلیارد و 600 هزار مسلمان دنیا داده است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه امروز تمام قدرت‌ها با جمهوری اسلامی با احترام و احتیاط رفتار می‌کنند، گفت: این امر ناشی از این است که می‌دانند اگر ظرفیت‌های ایران در عرصه‌های مختلف به‌حرکت درآید، کسی جلودار آنها نیست.

انتهای پیام/86028/ح40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - اشاره - امروز - مشاور - شهادت - نظامی - سیاسی - شهدای - آمریکا - دستیار - رحیم‌صفوی - دشمنان - فرماندهی - می‌کند - تأکید - ایستادگی - برابر - اسلامی - جوانان - کربلای - روحیه - حفاظت - شهرستان - نیستند - تصمیم‌گیری - چالوس - رهبری - افزود - اظهار - فرزند -

مطالب مرتبط با : آغاز روند نزول آمریکا از نظر سیاسی و نظامی/ دشمنان قادر به تصمیم‌گیری در مورد حمله نظامی به ایران نیستند
نظر شما در مورد : آغاز روند نزول آمریکا از نظر سیاسی و نظامی/ دشمنان قادر به تصمیم‌گیری در مورد حمله نظامی به ایران نیستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها