مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10878 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 14:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم استفاده از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم/ مداحی‌ها در مسیر بیان حقایق دین باشد

مدیرکل اوقاف مازندران تأکید کرد

لزوم استفاده از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم/ مداحی‌ها در مسیر بیان حقایق دین باشد

مازندشورا: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با نفوذ‌ترین رسانه در جامعه را منبر دانست و گفت: باید از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم بهره‌گیری کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، حجت‌الاسلام ستار علیزاده ظهر امروز در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه مداحی و ذکر مصیبت اهل‌ بیت(ع) از قدر و بهای زیادی بهره‌مند است که قابل پرداخت نیست، اظهار کرد: مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) جایگاه و اثرگذاری ویژه‌ای در جامعه دارند.

وی افزود: حوزه اثرگذاری مداحان در بین نسل نوجوان و جوان قابل انکار نیست و نشستن جوانان در کنار ریش‌سفیدان در موقع مداحی و ذکر مصیبت، شاید در دنیای امروز منحصربه‌فرد باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: مداحی نعمت الهی و ظرفیتی به‌شمار می‌رود که خدا به مداحان بخشیده و نشأت گرفته از یک اثر دینی و معنوی است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا مداحی در مسیر درست برای بیان حقایق، واقعیت دین و چیزهای مستند تاریخی اجرا شود، اظهار کرد: ذاکران اهل بیت(ع) واسطه بین مردم و اهل بیت(ع) هستند و باید در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و قرآن بیشتر از گذشته نقش‌آفرینی کنند.

علیزاده افزود: مداحان و روضه‌خوان‌ها باید در دفاع از مکتب علوی، فاطمی، حسینی و امام و رهبری از همه طرفیت‌های ابزار مداحی استفاده و به جامعه خدمت کنند، زیرا وظیفه داریم روحیه انقلابی، ولایی، استکبارستیزی، روحیات دینی و قرآنی را بین جوانان تزریق کنیم.

وی بیان کرد: حوزه نفوذ مداحان و ذاکرین اهل‌بیت با همه هجمه‌هایی که علیه این مجموعه وجود دارد زیاد است و امروز مقام معظم رهبری بعضی از کلیدواژه‌ها را تکرار می‌کنند و این به معنای اهمیت مطلب و حضور دشمن در آن حوزه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه مسأله انقلابی بودن و انقلابی ماندن، تهاجم فرهنگی، استکبار‌ستیزی، اقتصاد مقاومتی و... نمونه‌هایی که بارها توسط رهبری تأکید می‌شود، تصریح کرد: وظیفه ما به‌عنوان مداح و روضه‌خوان این است که در مکتب امام و شهدا به نوعی انجام وظیفه کنیم.

علیزاده با بیان اینکه اگر امام، شهداء، ولایت و حاکمیت دین قرآن در جامعه نبود به قبل از انقلابی بر می‌گشتیم که انجام فرایض دینی در قالب روضه و روضه‌خوانی ممنوع بود، اظهار کرد: به برکت انقلاب، همه ما سر سفره نظام و انقلاب نشسته‌ایم و امام بارها فرمودند دین و انقلاب بود که ما را آگاه کرد و از همین رو وظیفه ما نسبت به ارزش‌های دینی که کنار این سفره بزرگ می‌شویم بیشتر است.

وی ادامه داد: در جلوگیری از انحراف در جامعه نقش‌آفرینی این مجموعه مهم است و باید نقش تربیتی، بصیرتی و معرفتی خود را بیشتر از گذشته اجرا کند و این را هم بدانیم که بدون بصیرت‌افزایی، گریه کردن و گریاندن فایده ندارد و مداح باید بتواند علی‌اکبر تربیت کند و ترویج وقف و نماز از دیگر وظایف اوست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه وقف جامع‌ترین و کارآمدترین مصادیق در شیعه جعفری است، افزود: 70 درصد موقوفات در مازندران در حوزه سیدالشهدا(ع) و عاشورا ثبت شد.

علیزاده در پایان گفت: بانفوذ‌ترین رسانه در جامعه منبر است که جای‌گزینی برایش نیامده و باید از آن استفاده کرد و فرهنگ وقف را بین مردم رواج داد.

انتهای‌پیام/86017/ت40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مداحی - جامعه - اینکه - مداحان - مازندران - مدیرکل - اوقاف - انقلابی - وظیفه - انقلاب - فرهنگ - استفاده - ترویج - اظهار - خیریه - امروز - افزود - بیشتر - علیزاده - نقش‌آفرینی - مجموعه - بارها - رهبری - گذشته - اثرگذاری - شهرستان - حقایق - تأکید - مصیبت - جوانان - ذاکران - تصریح -

نظر شما در مورد : لزوم استفاده از منبر برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم/ مداحی‌ها در مسیر بیان حقایق دین باشد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها