مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10880 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 19:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سرلشکر صفوی: بزودی شاهد بروز قدرت اسلام به عنوان یک قدرت جهانی خواهیم بود

مازندشورا: نوشهر - ایرنا - مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به آغاز روند نزول قدرت آمریکا در دنیا گفت: به فضل الهی بزودی شاهد بروز قدرت اسلام متشکل از دولت ها و ملت های اسلامی در دنیا با مرکزیت انقلاب اسلامی و رهبری خواهیم بود.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، سرشکر سیدیحتی رحیم صفوی وی روز دوشنبه در یادواره سرداران و 505 شهید و شهدای مدافع حرم و امنیت شهرستان چالوس افزود : امروز دنیا شاهد افول و ذلت ابر قدرتی آمریکا در ابعاد اقتصادی، سیاسی و نظامی است .
وی تصریح کرد : آمریکا و رژیم اشغالگر قدس مصمم به سرنگونی رژیم بشار اسد بودند با این حال نتوانستند ائتلاف ایران، سوریه، روسیه و لبنان را در این مدت بشکنند.
صفوی گفت : یک میلیارد و 600 میلیون مسلمان جهان از شهدای انقلاب اسلامی درس ایستادگی و مقاومت فرا گرفته و در برابر استکبار شجاعانه حماسه می آفرینند.
وی با اشاره به برخورد همراه با احتیاط و احترام قدرت های بزرگ دنیا با ایران ، افزود : آمریکا به دنبال حمله نظامی به ایران بعد از افغانستان و عراق بود ولی نظامیان آنها با شناختی که از روحیه شهادت طلبی و رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری داشتند ، با تصمیم سیاستمداران آمریکا مخالفت کردند.
او ادامه داد : استکبار می داند که اگر پتانسیل های نهفته در ایران که جوانان ایران اسلامی هستند در میدان های گوناگون علمی ، اقتصادی و سیاسی به خروش آید هیچ کس جلودار آنها نخواهد بود.
صفوی با اشاره به اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در میان ملت های مسلمان گفت: امروز ملت های لبنان، سوریه ، عراق و یمن با تشکیل نیروهای مردمی و بسیجی در برابر تروریست ها و استکبار جهانی شجاعانه می جنگند و در این راه از خود صبر و استقامت نشان می دهند.
وی تاکید کرد : اگر روحیه شهادت و ایثار در بین مردم نبود ملت ایران در برابر متجاوزین و قدرت های بزرگ سر تسلیم فرود می آورد ، همچنان که در تاریخ 200 سال گذشته ایران یک میلیون متر مربع از خاک کشور را از دست دادند.
وی با اشاره به رشادت های رزمندگان لشگر 25 کربلای مازندران در دوران دفاع مقدس افزود: رزمندگان مازندران در هر خطی قرار می گرفتند ، پیشرو و خط شکن بودند و حماسه ها در جنوب و غرب کشور از جمله عبور 2 ساعته از اروند با موج های 3 متری و 70 شبانه روز مقاومت فاو در برابر دشمن مجهز هیچگاه فراموش نخواهد شد.
وی بر ضرورت برپایی یادواره شهدا تاکید کرد و گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بزرگترین ذکر است.
امام جمعه چالوس نیز با اشاره به ایام وفات حضرت رسول اکرم (ص) اظهار داشت: این یادواره ها موجب شادی روح شهدا و خانواده آنها و بیداری و رهایی از غفلت‌ها را در بین جامعه موجب می شود.
حجت الاسلام محمدمهدی راشدی‌ با اشاره به این که بیشتر شهدا بسیجی بودند، افزود: شهر چالوس یادآور اعزام و قدمگاه 21 هزار شهید دفاع مقدس است و برگزاری این یادواره ها به عنوان یادبودی از شهدای کربلا است که رمز موفقیت آن نیز ارتباط با شهداست .
وی گفت : برگزاری این یادواره ها تأثیر بسزایی در کسب بصیرت و آزادی از قید و بند و وابستگی‌های مادی و دنیایی دارد.
امام جمعه چالوس افزود : امروز باید قدر شناس راه شهدا باشیم و راه و اهداف آنها را با صلابت ادامه دهیم.
در این یادواره از خانواده برخی از شهدا تجلیل و از تمبر یادبود شهدای چالوس رو نمایی شد.
خبرنگار: سیدمحمد اکبرموسوی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
1295/ 1602/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یادواره - چالوس - اشاره - افزود - برابر - شهدای - آمریکا - شهادت - امروز - استکبار - ادامه - رهبری - روحیه - نخواهد - رزمندگان - خانواده - برگزاری - مازندران - تاکید - بسیجی - ایثار - مقاومت - سیاسی - نظامی - اقتصادی - خبرنگار - جهانی - سوریه - لبنان - عنوان - شجاعانه - اسلامی - مسلمان - میلیون - حماسه -

نظر شما در مورد : سرلشکر صفوی: بزودی شاهد بروز قدرت اسلام به عنوان یک قدرت جهانی خواهیم بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها