مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10882 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 19:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

یادواره هفت شهید روستای زیارکلا سیمرغ برگزار شد

مازندشورا: ساری – ایرنا – بیست و یکمین یادواره 6 تن از شهدای روستای زیارکلا و اربعین جانباز شهید شیدالله باقری در سالروز رحلت رسول اکرم (س) و امام حسن مجتبی(ع) روز دوشنبه با حضور خانواده شهدا ، جانبازان ، مردم و مسئولان در مسجد صاحب الزمان این روستا برگزار شد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در این مراسم گفت : هرساله همزمان با سالروز رحلت رسول اکرم و امام حسن مجتبی (ع) فضایی از غم و اندوه سراسر عالم را فرا می گیرد که ما در این روز تجلیل از مقام والای شهدا را سرلوحه کارهای خود قرار می دهیم.
حجت الاسلام اسدالله جعفری به شخصیت والای رسول اکرم (س) اشاره کرد و افزود : با توجه به وصیت نامه امام راحل ما به عنوان یک انسان شیعه به وجود رسول اکرم که فرستاده ایزد الهی برای هدایت و راهنمایی بشر بوده است افتخار می کنیم.
وی با بیان اینکه از زمان ولایت تا رحلت رسول اکرم (س) تفاوت عظیمی وجود دارد ، گفت : رسول اکرم (س) در زمان ولایت خود یک تحول عظیم و چشم گیری را در دنیای امروزی از لحاظ فرهنگ ،آداب ، سنن ها و انچه که انسان نیازمند آن بوده است ، به ارمغان اورده است.
او افزود : ارزش گرانبهای رسول اکرم قابل توصیف و قیمت گذاری نیست چرا که حتی در ان زمان بسیاری از مردم سیره انبیا الهی را سرلوحه کارهای خود قرار دادند که امروزه شاهد شهدای بسیاری در سراسر دنیا هستیم.
جعفری با بیان اینکه شهدا نیازمند چنین مراسم نیستند ، گفت : برگزاری این گونه مراسم بدین جهت است که ما راه خود را گم نکنیم و بتوانیم راه درست را که همان راه امام و شهدا است را طی کنیم.
وی به چهار سیره اصلی پیامبر که شهدا ان را الگوی کارهای خود قرار داده اند اشاره کرد و افزود : معرفت ، مودت ، اطاعت و نصرت چهار موضوع اصلی است که آثار و برکات بسیاری دارد بنابراین ما هم باید در این مسیرها گام برداریم.
خبرنگار : مونا معینی کوچکسرائی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7334/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کارهای - افزود - بسیاری - مراسم - انسان - اینکه - نیازمند - ولایت - جعفری - سراسر - والای - سرلوحه - خبرنگار - اشاره -

نظر شما در مورد : یادواره هفت شهید روستای زیارکلا سیمرغ برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها