مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10890 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 19:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای مانور مقابله با کودک‌آزاری در سیمرغ

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ خبر داد

اجرای مانور مقابله با کودک‌آزاری در سیمرغ

مازندشورا: رئیس اداره بهزیستی سیمرغ از اجرای مانور مقابله با کودک‌آزاری در این شهرستان همزمان با سراسر مازندران خبر داد.

مازندشورا:اسماعیل هدایتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: 29 آبان روز جهانی مقابله و پیشگیری از کودک‌آزاری بود که فرصت خوبی بود تا دست‌اندرکاران با کودک و والدین نسبت به اهمیت این موضوع همچنین رعایت حقوق کودکان آشنا شوند.

وی افزود: به همین مناسبت نخستین کمپین «نه به کودک‌آزاری، احترام به کودکان آری» در مازندران برای نخستین‌بار برگزار شد که پویش سراسر آن به ابتکار بهزیستی انجام گرفت.

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با اشاره به اینکه بهزیستی مازندران جلودار این موضوع بوده و با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان سرمایه‌های انسانی هر جامعه هستند و حمایت و امنیت آن‌ها اصلی‌ترین دغدغه جامعه است، تصریح کرد: بیشتر کودک‌آزاری از نوع غفلت و بعد جسمی است که کودک‌آزاری از نوع غفلت و مشکلات عاطفی نشانه مشخصی برای تشخصی ندارد.

 

این مسؤول ادامه داد: بهزیستی با دارا بودن خط تلفن 123 آماده مشاوره و مداخله به افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب‌های اجتماعی است.

هدایتی با بیان اینکه از طریق مهدهای کودکی که مجوز بهزیستی دارند دوره‌های آموزشی با برگزاری همایش برای مدیران و مربیان مهد کودک انجام می‌شود، اظهار کرد: این مدیران و مربیان آموزش‌ها را به والدین و دانش‌آموزان ارائه می‌کنند تا در پیشگیری و مقابله با کودک‌آزاری توسط والدین تأثیرگذار باشند.

وی خاطرنشان کرد: براساس همین امر فقط به یک روز مقابله با کودک‌آزاری بسنده نشد و بهزیستی سراسر استان روز سه‌شنبه نهم آذر از ساعت 8:30 دقیقه مانور سراسری در شهرستان‌ها انجام می‌دهد که این مانور در مهد کودک این شهرستان صورت می‌پذیرد.

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با تأکید بر اینکه مواردی از کودک‌آزاری در سیمرغ نداشتیم، گفت: مردم در صورت مشاهده کودک‌آزاری می‌توانند با شماره 123 تماس بگیرند تا اکیپ‌های مشاوره و مداخله ما وارد عمل شوند و به این افراد در معرض آسیب خدمات ارائه کنند.

انتهای پیام/86036/ن30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کودک‌آزاری - بهزیستی - سیمرغ - مقابله - اینکه - والدین - کودکان - اداره - مانور - مشاوره - مداخله - مربیان - ارائه - جامعه - مدیران - افراد - موضوع - شهرستان - هدایتی - اظهار - پیشگیری - مازندران - سراسر -

نظر شما در مورد : اجرای مانور مقابله با کودک‌آزاری در سیمرغ

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها