مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10893 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 -ساعت : 21:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اتمام پروژه سوادکوه ـ قائم‌شهر نیازمند اعتبار 160 میلیارد تومان/ معدل مدیران استانی پایین است

نماینده مردم قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس اعلام کرد

اتمام پروژه سوادکوه ـ قائم‌شهر نیازمند اعتبار 160 میلیارد تومان/ معدل مدیران استانی پایین است

مازندشورا: نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه محور سوادکوه ـ قائم‌شهر حداقل 160 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا تعریض آن کامل و تا قائم‌شهر کشیده شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، علی ادیانی امشب در جمع خبرنگاران این شهرستان، با بیان اینکه تاکنون 47 جلسه علنی در مجلس برگزار شد، اظهار کرد: ارائه و تدوین طرح، سؤال از وزراء، تحقیق و تفحص از دستگاه‌های اجرایی کشور، تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی و تذکر کتبی به سؤالات اجرایی کشور از جمله وظایف نمایندگان مردم در خانه ملت است.

وی افزود: درست است که شأنیت و خواست‌گاه نمایندگان برآمده از حوزه خاص است، اما رویکردشان ملی است و از اعتبار ملی، استانی و حوزه‌ای بهره‌مند هستند.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی به کارهای انجام شده در حوزه انتخابیه اشاره و تصریح کرد: در بحث گازرسانی منطقه سوادکوه 20 میلیارد تومان اعتبار از شرکت ملی گاز برای تکمیل پروژه گازرسانی در منطقه تخصیص یافت و در مناطقی که مشکل گاز دارند، همچون محور آلاشت، رجه، ورسک و لفور استفاده می‌شود.

این مسؤول به وضعیت جاده پر سر و صدای زیراب و شیرگاه اشاره کرد و گفت: 11 ماه به شرکت‌های درگیر پروژه ریالی پرداخت نشد و 52 میلیارد مطالبه داشته‌اند که با پیگیری‌ فراوان این مطالبات در قالب اوراق خزانه تحویل آنان شد و در حال حاضر به‌صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند.

ادیانی افزود: این پروژه حداقل 160 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا تعریض آن کامل و تا قائم‌شهر کشیده شود.

وی با بیان اینکه افتتاح کارخانه ذغال‌شویی و معدن کردآباد به‌زودی اتفاق می‌افتاد، تصریح کرد: مجوز زیست‌محیطی کارخانه کک‌سازی در پایان مجلس هشتم و در زمان رئیس‌جمهور وقت، دریافت شد و دلیلی برای متوقف کردن این پروژه وجود ندارد.

نائب‌ رئیس کمیسیون انرژی مجلس اسلامی در ادامه به جاده هفت‌تن به سمسکنده اشاره کرد و گفت: این جاده آزادراه است و پیمان‌کار قبلی به دلیل نداشتن پول، خلع‌ید شد و به‌دنبال سرمایه‌گذار جدیدی هستیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه تقریباً 15 درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی حوزه انتخابیه فعال هستند، اظهار کرد: از بسته حمایتی دولت، 470 میلیارد تومان سهم مازندران است و تاکنون 50 درصد آن جذب شد.

ادیانی با بیان اینکه کارخانه نساجی مازندران به بخش خصوصی واگذار شد و سرمایه‌گذار ترک نتوانست به تعهدات خود عمل کند، ادامه داد: مالکیت این کارخانه همچنان به نام هولوسی بولدوک است و سهام به الم‌بیگی منتقل نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر مدیریت این کارخانه به‌خوبی دستگاه‌های کارخانه را فعال کرده و در حال حاضر هزینه جاری کارخانه را می‌پردازد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارخانه نساجی قائم‌شهر براساس اصل 44 باید تا پایان سال 95 به بخش خصوصی واگذار می‌شد که شهرداری و شورای شهر وارد عمل شدند و به‌طور صریح اعلام می‌کنم که دو نماینده قائم‌شهر در مجلس از تصمیم شورا و شهرداری مبنی بر خرید این کارخانه بی‌خبر بودیم ولی مخالفتی هم نداریم چرا که اموال شهرداری اموال عمومی و متعلق به مردم است.

این مسؤول به عملکرد مدیران استانی اشاره کرد و افزود: معدل مدیران استانی در مقایسه با مدیران دولت قبل پایین است و خروجی معدل کم است.

ادیانی اظهار کرد: از ظرفیت مجمع نمایندگان مازندران به‌طور مطلوب استفاده نشد و با توجه به داشتن ظرفیت بالا، حق مردم است که از آن استفاده شود و تا این لحظه از ظرفیت‌های قانونی و اختیارات خود به نفع مطلوب استفاده نکرده است.

ادیانی در ادامه به خسارت برف اخیر در بخش محصولات کشاورزی و دامی اشاره کرد و ادامه داد: در مازندران هیچ دولتی لایحه‌ای نیاورد که درختان میوه‌دار را بیمه کند و دولت مکلف است و ملزم است لایحه‌ای برای بیمه‌کردن درختان به مجلس ارائه دهد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر شنیدن شایعاتی از دخالت وی در انتخاب رئیس هیأت فوتبال قائم‌شهر، اظهار کرد: هرگز در عزل و نصب‌ها دخالت نمی‌کنم و نباید مشاوره دادن را جزء دخالت بگذاریم چرا که این تعامل منطقی است و الزام قانونی ندارد، از ما سؤال و مشورت می‌شود و با دخالت‌کردن فرق دارد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در پایان به موضع‌گیری نمایندگان مجلس در برابر حادثه تصادف قطار اشاره کرد و گفت: بعد از پایان تعطیلی مجلس قطعاً نمایندگان موضع‌گیری و سخنان خود را اعلام می‌کنند.

انتهای‌پیام/86017/ن40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائم‌شهر - کارخانه - سوادکوه - اشاره - ادیانی - میلیارد - ادامه - نمایندگان - پروژه - نماینده - شورای - پایان - مازندران - اظهار - استفاده - اسلامی - استانی - تومان - اعتبار - اینکه - مدیران - شهرداری - تصریح - افزود - مسؤول - دخالت - جویبار - اعلام - سیمرغ - شمالی - اموال - واگذار - به‌طور - قانونی - درختان - موضع‌گیری - لایحه‌ای - خصوصی - مطلوب - ظرفیت - ندارد - پایین - گازرسانی - انتخابیه - خبرنگار - شهرستان - منطقه - اجرایی - سرمایه‌گذار - ارائه - دستگاه‌های - تاکنون - نساجی -

نظر شما در مورد : اتمام پروژه سوادکوه ـ قائم‌شهر نیازمند اعتبار 160 میلیارد تومان/ معدل مدیران استانی پایین است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها