مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10899 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آذر 1395 -ساعت : 07:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری جلسه کارگروه امور زیربنایی استان بوشهر

در استان بوشهر برگزار شد:

برگزاری جلسه کارگروه امور زیربنایی استان بوشهر

مازندشورا: نشست کارگروه امور زیربنایی استان بوشهر با موضوع بررسی ایجاد شهر جدید پارس در سالن جلسات استانداری بوشهر به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر و با حضور معاون امور عمرانی استانداری بوشهر برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر، محمدحسین باستی گفت: سیاست استان این نیست که شهر جدید دیگری برای وزارت نفت در استان پیش‌بینی کنیم ضمن اینکه وزارت نفت هم باید به مسائل اجتماعی در استان توجه بیشتری کند.

وی اظهار کرد: رویکرد مشاور طرح که در این جلسه عنوان کرد، رویکردی نبود که مباحث اجتماعی اسکان و ایجاد شهر جدید را پاسخ دهد.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر بیان کرد: همچنین اهدافی که تعریف شده برای شهر جدید پارس با توجه به ضرورت حذف طرح اقماری وزارت نفت عنوان شده است و مذاکرات گسترده‌ای هم با نفت داشتیم و حضور صنعت نفت و گاز در جنوب استان پیامدهای گسترده‌ای داشته و بیش از اینکه فرصت باشد موجب شده تا فرصت‌های ما بسوزد.

باستی با بیان اینکه حضور صنعت نفت و گاز مخاطرات جدی در استان ایجاد کرده است، افزود: باید به مدیریت سکونتگاه‌های استان اهمیت جدی داده شود، ضمن اینکه ایجاد شهرهای انحصاری و خاص نفت در کشور، تجربه‌ای کاملاً ناموفق است.

این مقام مسئول گفت: سیاست استان بوشهر این نیست که شهر جدید دیگری برای وزارت نفت در استان پیش‌بینی کنیم ضمن اینکه وزارت نفت هم باید به مسائل اجتماعی در استان توجه بیشتری کند.

وی بیان کرد: با توجه به حضور صنعت نفت در استان، باید هزینه حضور و استفاده از منابع خدادادی این منطقه را هم بپردازد.

معاون استاندار بوشهر اضافه کرد: افقی که مشاور طرح شهر جدید پارس طراحی کرده افقی نیست که با نظر وزارت نفت که به دنبال ایجاد ۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است همخوانی داشته باشد.

باستی گفت: وزارت نفت باید فرصت‌های توسعه‌ای پنج شهری که قرار است شهر جدید پارس در اطراف آن ایجاد شود را پیش‌بینی و خدمات روبنایی برای جمعیت را تأمین کند.

وی با اشاره به تجربه ناموفق شهرک توحید جم در استان بوشهر افزود: نمی‌خواهیم در نقطه‌ای دیگر در استان به اختلافات طبقاتی دامن بزنیم بلکه به دنبال این هستیم تا حضور نفت در مراکز جمعیتی در محلاتی باشد که در بافت فعلی شهری موجود قرار گیرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - وزارت - بوشهر - اینکه - ایجاد - پیش‌بینی - اجتماعی - باستی - فرصت‌های - گسترده‌ای - افزود - معاون - ناموفق - دنبال - عنوان - مسائل - سیاست - بیشتری - مشاور - دیگری - شهرسازی -

مطالب مرتبط با : برگزاری جلسه کارگروه امور زیربنایی استان بوشهر
نظر شما در مورد : برگزاری جلسه کارگروه امور زیربنایی استان بوشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها