مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10916 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آذر 1395 -ساعت : 11:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح جالب ژاپن برای کاستن از تلفات رانندگی

مازندشورا: به‌ واسطه این طرح پلیس از رانندگان مسن که سن آنها 74 سال به بالا است خواسته برای تعویض یا تسلیم گواهینامه رانندگیشان به مراکز پلیس راهنمایی رانندگی مراجعه کنند و در ازای تست مجدد و یا تسلیم گواهینامه رانندگی وعده غذای ارزان دریافت کنند

مازندشورا: پلیس راهنمایی و رانندگی ژاپن برای مقابله با افزایش نگران‌کننده حوادث رانندگی در این کشور طرحی جالب را به دولت پیشنهاد کرده است.

بر اساس گزارش گاردین، به‌ واسطه این طرح پلیس از رانندگان مسن که سن آنها 74 سال به بالا است خواسته برای تعویض یا تسلیم گواهینامه رانندگیشان به مراکز پلیس راهنمایی رانندگی مراجعه کنند و در ازای تست مجدد و یا تسلیم گواهینامه رانندگی وعده غذای ارزان دریافت کنند.

تعویض و ابطال گواهینامه رانندگی در ازای «نودل» (رشته فرنگی ارزان) طرح جالبی است که پلیس ژاپن به رانندگان مسن پیشنهاد داده است.

این پیشنهاد از هفته گذشته در استان« آیچی» در مرکز ژاپن به صورت آزمایشی اجرایی شده است و بر اساس آن به رانندگان مسنی که گواهینامه خود را تسلیم کنند یا برای آزمون مجدد به پلیس مراجعه کنند از رستوران‌های زنجیره‌ای «سوگاکیا» (Sugakiya)، «نودل» (رشه فرنگی) با تخفیف قابل توجه دریافت خواهند کرد.

این حرکت پس از پیشنهاد شد که «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور ضمن ابراز نگرانی از افزایش تصادفات جاده‌ای از لزوم اقدام فوری برای کاستن از میزان تصادفات سخن گفت.

جمعیت ژاپن به سرعت رو به پیر شدن می‌رود و حدود 17 میلیون ژاپنی با سن 65 و یا بیش از 65 سال رانندگی می‌کنند و از این تعداد، 4.8 میلیون بیش از 75 سال سن دارند.

حوادث رانندگی اخیر که توسط رانندگان مسن اتفاق افتاده است یکی از دلایل پیشنهاد شدن این طرح است.


منبع : تسنیم


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : طرح جالب ژاپن برای کاستن از تلفات رانندگی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها