مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 1092 -تاریخ انتشار : یکشنبه 25 خرداد 1393 -ساعت : 10:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انصاف نیست موجی که خاتمی در انتخابات ایجاد کرد را نادیده بگیریم

گزارش همایش 24 خرداد/ دکتر صالحی امیری؛

انصاف نیست موجی که خاتمی در انتخابات ایجاد کرد را نادیده بگیریم

مازند شورا: روز گذشته در اولین یادمان حماسه 24 خرداد در مازندران که به میزبانی شهر ساری از سوی جوانان اصلاح طلب مازندران و فعالین ستاد مردمی روحانی برگزارشد صالحی امیری معاون رئیس‌جمهور به ایراد سخنرانی پرداخت.

مازند شورا: روز گذشته در اولین یادمان حماسه 24 خرداد در مازندران که به میزبانی شهر ساری از سوی جوانان اصلاح طلب مازندران و فعالین ستاد مردمی روحانی برگزارشد صالحی امیری معاون رئیس‌جمهور به ایراد سخنرانی پرداخت. 

به گزارش مازند شورا به نقل از مازند نومه؛ سید رضا صالحی امیری بخش‌های ابتدایی سخنان خود را به حضور مردم ساری در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته اختصاص داد.

وی اظهار داشت: اگر خاطرات انتخابات 92 را بنویسم به اندازه یک کتاب بزرگ است و یک فصل از این کتاب را باید به ساری اختصاص دهم.

صالحی امیری با اشاره به اینکه جوانان شهرستان ساری در خیزش بزرگ اجتماعی، حماسه‌ای خلق کردند، افزود: ساری فصل پایان افراط، تفریط، فساد و تباهی بود.

ساری قهرمان انتخابات 24 خرداد

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه بنیان‌های دولت در ساری بنا گذاشته شد، تصریح‌کرد: امروز دولت و مسئولان باید پاسخ مثبت به مردم و جوانان پرشور بدهند.

صالحی امیری با بیان اینکه شهرستان ساری در انتخابات 92 چهره‌ای متفاوت از دیگر شهرها داشت، خاطرنشان‌کرد: ساری را باید قهرمان انتخابات 24 خرداد تلقی کرد.، اما ما ادراک ساری.

این مسئول افزود: جوانان این شهر به سینه تهمت و تخریب، دست رد زدند و این به معنای حضور و ظهور عقلانیت و اخلاق بود.

نمی‌توان نقش اصلاح‌طلبان در انتخابات 92 را انکار کرد

وی با اشاره به اینکه نمی‌توان نقش اصلاح‌طلبان در انتخابات 92 را انکار کرد، ادامه داد: نقش اصلاح‌طلبان در حرکت و خیزش دولت، بسیار ارزشمند بود.

صالحی امیری با بیان اینکه تفکر باطلی مبنی بر انتخاب از پیش تعیین شده در حال ریشه زدن بود، تصریح‌کرد: عده‌ای می‌خواستند مردم را به این باور برسانند که فصل انتخابات آزاد تما شده و به بایگانی رفته است.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای تلاش می‌کردند این مفهوم را زمزمه کنند که رئیس‌جمهور از قبل تعیین شده است، ادامه داد: اما برداشت ما از نظام اینگونه نبود.

این مسئول با بیان اینکه ابطال فرضیه نتیجه از پیش تعیین شده، از دستاوردهای انتخابات 92 بود، اظهار داشت: گردش نخبگان در کشور به رسمیت شناخته شد.

صالحی امیری با اشاره به اینکه عده‌ای با فضاسازی تلاش می‌کردند صندوق‌ها را تصاحب کنند، افزود: اما مردم ما، انسان‌های پیچیده‌ای هستند و نگاه‌های گاهی غم‌آلود و گاهی خندان دارند اما نمی‌توان تعیین کرد که چه تصمیمی خواهند گرفت.

وی خاطرنشان‌کرد: جامعه ساکت بود اما در آرای خود، دیدگاهشان را به صندوق‌ها تحمیل کردند.

صالحی امیری با اشاره به اینکه عده‌ای تلاش می‌کردند با  نزدیک کردن خود به رهبری، این گونه نشان دهند که با دیگران تفاوت دارند، ادامه داد: اما رهبری فرمودند رای مردم حق‌الناس است و همه گروه‌ها باید در انتخابات شرکت کنند.

وی با بیان اینکه عده‌ای با رمالی سعی کردند به مردم بگویند نامزد خاص وجود دارد، افزود: اما فهمیدند مردم فریب آنها را نمی‌خورند.

انصاف نیست موجی که خاتمی در انتخابات ایجاد کرد را نادیده بگیریم

رییس سازمان اسناد و کتابخانه های ملی با اشاره به اینکه اجماع اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل از دستاوردهای انتخابات 92 بود، یادآور شد:  انصاف نیست موجی که خاتمی در انتخابات ایجاد کرد را نادیده بگیریم، همه باید قدردان این فضت باشیم. هاشمی هم با همه ظرفیت به میدان آمد و از آبرو و اعتبار خود برای انقلاب و انتخابات هزینه کرد. هم چنین نقش سید حسن خمینی را نمی‌توان فراموش کرد که به عنوان یادگار حضرت امام در این پدیده حضور جدی داشت و نقش ناطق نوری را به عنوان نماینده اصولگرایان معتدل باید قدر دانست.
 
وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل به دنبال کسب قدرت نبودند بلکه تغییر می‌خواستند، گفت: این ممکن نبود مگر اینکه عقلانیت سیاسی در کشور به رشد رسیده باشد.

صالحی امیری با اشاره به اینکه اعتماد مردم و جوانان به نظام سیاسی، اتفاق دیگری است که کمتر به آن پرداخته شده است، ادامه داد: همه خسته از اینکه امکان تغییر وجود ندارد اما به یکباره نیروی جوان به نظام اعتماد می‌کند که رای او دیده و خوانده می‌شود.

وی خاطرنشان‌کرد: اعتماد به نظام، بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که داریم.

زنان در انتخابات 92، انقلاب به پا کردند

صالحی امیری با اشاره به اینکه در انتخابات 92 کمترین امکانات را در اختیار داشتیم، متذکر شد: نقش زنان هم نباید نادیده گرفته شود، زنان در انتخابات 92 انقلابی به پا کردند.

این مسئول با بیان اینکه عده‌ای خود را قیم مردم می‌دانند و به شدت از آرای ملت ناراضی هستند، خطاب به این افراد اظهار داشت:  حق ندارید برای مردم تعیین تکلیف کنید.

وی با اشاره به اینکه در طی هشت سال، هزینه‌های گزافی به ملت تحمیل شد، افزود: هشت سال در عرصه خارجی، فرصت را به باد دادند و امروز طلبکار هم هستند.

صالحی امیری با بیان اینکه در عرصه سیاسی، ملت را تجزیه کردند، گفت: آقایانی که در این هشت سال از دولت حمایت کردند باید هزینه‌های سنگینی که به مردم تحمیل شد را پاسخ بدهند.

دولت یازدهم وارث 200 هزار میلیارد تومان بدهی

صالحی امیری با بیان اینکه گردش سیاسی مبتنی بر اندیشه امام راحل و رهبری است، یادآور شد: در زیر چتر این دو بزرگوار، گروه‌های مختلف از چپ و راست، زیست می‌کردند اما جریان جاهل و رمال  در میان مردم تجزیه به وجود آورد و جامعه را دچار اغتشاش کرد.

وی با اشاره به اینکه در آن شرایط کسی احساس امنیت نمی‌کرد، گفت: ما وارث این وضعیت هستیم. در حوزه مدیریتی اگر بدانید چه جنایتی کردند. دیر آمده بودند و زود می‌خواستند بروند

صالحی‌امیری با بیان اینکه یکی از مصوبه‌های دولت گذشته که ما آن را رد کردیم واردات دوهزار خودروی لوکس توسط یکی از نزدیکان آنها بود، افزود: فساد گسترده‌ای در میان لایه‌های مدیریتی به وجود آمده بود.

وی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم وارث 200 هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبلی است.

این مسئول با بیان اینکه دروغ به یک فرهنگ تبدیل شده بود، افزود: چون کسی دروغگو را مواخذه نمی‌کرد. رئیس‌جمهوری و دولت‌مرد امانتدار مردم است و حق ندارد جز شفافیت با مردم بگوید.

صالحی امیری با اشاره به اینکه امروز آن ابر سیاه از سر ما دور شده و نسیم صداقت و پکی جاگیزین می‌شود، ادامه داد: روحانی به دلیل اینکه در تراز ملت است، مورد استقبال جهانیان قرار گرفته است.

معاون رئیس‌جمهور افزود: پیام روحانی به شما این است که در بازی مناقشه‌آمیزی که دیگران برای شما ایجاد می‌کنند وارد نشویم. رسالت شما انسجام، اخلاق‌گرایی و تحمل مخالف است. البته مخالب با تخریب متفاوت است.

وی با بیان اینکه پیام ما هم به شما این است که به کمک مدیریت استانی و دولت بیایید، تصریح کرد: غفلت کردیم و در یک سال گذشته کمتر با شما تماس گرفتیم. تنها سرمایه ما نیروی اجتماعی است. بدون موتور محرکه جوان و نیروهای وفادار به نظام و دولت، امکان رسیدن به هدف وجود ندارد.

وی خاطرنشان‌کرد: اگر جای مقامات استان مازندران بودم از خیزش اجتماعی جوانان ساری در 24 خرداد فیلم می‌ساختم چراکه جوانان و مردم ساری منشا تحول 24خرداد و قابل تجلیل هستند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صالحی امیری،مازندران - حماسه 24 خرداد - جوانان اصلاح طلب - -

نظر شما در مورد : انصاف نیست موجی که خاتمی در انتخابات ایجاد کرد را نادیده بگیریم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها