مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10925 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آذر 1395 -ساعت : 12:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وقف، واقف را برای نسل‌ها ماندگار می‌کند/ در حوزه ترویج قرآن اقدامات موثری انجام شود

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

وقف، واقف را برای نسل‌ها ماندگار می‌کند/ در حوزه ترویج قرآن اقدامات موثری انجام شود

مازندشورا: نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: وقف، واقف را برای نسل‌ها ماندگار می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، آیت‌الله علی معلمی صبح امروز در همایش استانی وقف و ترویج فرهنگ قرآنی در مجتمع حر این شهرستان، اظهار کرد: علم یک ارزش ذاتی است اما عالم عامل ارزش مضاعف دارد.

وی با بیان اینکه نشانه عالم حقیقی کسی است که فعل و عملش، گفتار او را تصدیق کند، افزود: عمل نمایانگر آن چیزی است که به دیگران گفته است و آیت‌الله فاضل استرآبادی نمونه عالم عامل در جهان امروز بوده است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه واقفان خیراندیش در ایجاد موقوفات با توسل به خداوند و پیروی از قرآن کریم به امور وقف پرداختند و می‌شود گفت بیشتر موقوفات نشأت‌گرفته از قرآن است، تصریح کرد: باید به کتاب قرآن و عترت تمسک کرد.

معلمی با بیان اینکه عترت منهای کتاب و کتاب منهای عترت معنا ندارد، بیان کرد: وقف تنها یک صدقه ماندگار نیست بلکه وقف واقف را برای نسل‌های بعدی ماندگار می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه کسانی که صدها سال قبل وقفی از خود باقی گذاشتند، امروز نام او زنده است و خداوند برای او در آخرت ثواب جاری خواهد داد، عنوان کرد: باید در ترویج فرهنگ وقف به‌صورت عملیاتی ورود کنیم.

خطیب نماز جمعه قائم‌شهر با اشاره به اینکه در حوزه ترویج قرآن کریم هنوز به درستی اقدامات اثرگذاری انجام نشد، افزود: می‌خواهم در قائم‌شهر زمینی و ساختمانی را در حوزه قرآنی وقف کنم اما می‌خواهم اوقاف در این حوزه مدیریت کند و آن را برای آیندگان نگه دارد.

این مسؤول هدف از وقف قرآنی را ماندگاری مکتب تعلیم قرآن دانست و اضافه کرد: سنت وقف ادا کردن گوشه کوچکی از دین معارف اهل بیت (ع) است.

معلمی با اشاره به اینکه قرآن سرمایه و چراغ بزرگی است که باید حفظ شود، گفت: نباید از قرآن کریم تفسیر غلط شود و قرآنی با تفسیر معاویه برای جامعه خطرناک است.

انتهای پیام/86031/ی30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - ترویج - قرآنی - قائم‌شهر - امروز - اشاره - معلمی - ماندگار - منهای - موقوفات - خداوند - مازندران - تفسیر - می‌خواهم - افزود - خبرگان - آیت‌الله - اقدامات - نماینده - فرهنگ - رهبری - شهرستان -

نظر شما در مورد : وقف، واقف را برای نسل‌ها ماندگار می‌کند/ در حوزه ترویج قرآن اقدامات موثری انجام شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها