مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10926 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آذر 1395 -ساعت : 13:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی مازندران:

ترویج فرهنگ غنی قرآن هدف جشنواره ملی آیات است

مازندشورا: ساری - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، ترویج فرهنگ غنی قرآن و عترت را از محورهای برگزاری جشنواره ملی آیات قرآن، رسانه و مطبوعات اعلام کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، احدجاودانی ظهر سه شنبه در نشست ستاداجرائی جشنواره ملی آیات «قرآن و عترت-رسانه و مطبوعات» اظهار داشت: این جشنواره به همت معاونت قرآن و عترت دستگاه فرهنگ و هنر استان و بسیج رسانه مازندران، بهمن ماه جاری برگزار خواهد شد.

وی به نقش مهم بسیج رسانه در جریان سازی این جشنواره ملی اشاره کرد و ایجاد اشتیاق و حرکت عمومی برای انس با قرآن و عترت، تحکیم پیوند بین دین و رسانه با معرفی رسانه‌های برتر در خصوص  مضامین عالی قرآن و عترت، ارج نهادن به هنر معنوی، دینی، اسلامی، ایرانی و سنتی، ارتقای محتوا و کیفیت رسانه‌های (مکتوب و دیجیتال) کشور، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه‌ها و توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌های استان را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد

جاودانی از خانه مطبوعات به عنوان مادر رسانه‌های استان یادکرد و گفت: با همدلی و تعامل خبرنگاران، صاحبان جرائد، مطبوعات و خبرگزاری‌ها به دنبال فهم درست، تدبر و عمل به قرآن هستیم.

وی حضور شخصیت‌های علمی در حوزه رسانه برای کیفیت بخشی رسانه‌ها و توسعه رسانه در استان مهم دانست و افزود: آشنایی با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌های مکتوب و مجازی و بهره گیری از این قابلیت‌ها، جریان‌سازی و بسترسازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ بومی، ملی و اسلامی درحوزه رسانه‌های دیجیتال و مکتوب، فراهم کردن محیطی برای ایجاد همدلی و هم افزایی بین پدید آورندگان آثار در حوزه رسانه‌های دیجیتال، شناسایی و معرفی فضاهای مجازی فعال در حوزه قرآن و عترت به منظور سالم سازی هرچه بیشتر فضای عمومی جامعه، توسعه خط و زبان فارسی در محیط رایانه و ابزارهای دیجیتال، حمایت از افراد و مؤسسات فعال در حوزه تولید آثار و محصولات فرهنگی و هنری دیجیتال و بستر سازی و فراهم کردن زمینه لازم برای تحقق جنبش نرم‌افزاری در حوزه محتوایی فناوری اطلاعات از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

جاودانی با بیان اینکه سازمان بسیج رسانه مازندران همکاری خوبی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارد، یادآورشد: ترویج فرهنگ غنی قرآن و عترت، آئین‌های مذهبی و نیایش، ترویج فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت، نقش باورهای دینی  در جلوگیری از چالش‌های اجتماعی - آسیب‌های اجتماعی، سنت و آداب و رسوم دینی (نماز – روزه داری – خمس – زکات و امر به معروف و نهی از منکر)، حجاب و عفاف، سبک زندگی ایرانی – اسلامی از جمله محورهای جشنواره ملی آیات است.

وی با بیان اینکه اندیشه‌های امام و رهبری، اخلاق قرآنی در حوزه فردی و اجتماعی، نقش باورهای دینی در تحکیم خانواده، اقتصاد مقاومتی دیگر محورهای این جشنواره معین شده، یادآورشد: آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره با گستره ملی اول بهمن ماه جاری است.

جاودانی به اهمیت تبلیغات در فضای مجازی، صداوسیما و خبرگزاری‌های تخصصی و نشریات قرآنی  برای هرچه باشکوه تربرگزار شدن این جشنواره ملی اشاره کرد و اظهار داشت: آثار این جشنواره در دو بخش مطبوعات شامل خبر، گزارش، گفتگو، مقاله، نقد، یادداشت و سر مقاله، عکس خبری، کاریکاتور، مصاحبه و تخصیص ستون یا صفحه ویژه و رسانه‌های دیجیتال شامل بخش تارنماهای اینترنتی و رسانه‌های برخط، رسانه‌های همراه و هوشمند، بخش بازی‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های دیجیتال و بخش نرم‌افزارهای رسانه‌ای داوری خواهند شد.

وی با بیان اینکه هر متقاضی تنها می‌تواند در دو بخش و در هر بخش سه اثر را ارائه دهد، یادآورشد: آثاری که در فاصله زمانی ۲۰ دی ۹۴ تا ۲۰ دی ۹۵ در یکی از نشریات سراسری، نشریات استانی، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری منتشر شده، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

جاودانی با بیان اینکه آثار جشنواره ملی آیات از پنجم بهمن ماه تا ۲۵ بهمن ماه جاری مرحله داوری راسپری می‌کنند، خاطرنشان کرد: تلاش داریم داوران این جشنواره از دو حوزه تخصصی مطبوعات و قرآنی باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: مراسم اختتامیه جشنواره ۱۱ اسفند ماه جاری با معرفی برترین‌های هر بخش برگزار خواهد شد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جشنواره - رسانه‌های - فرهنگ - دیجیتال - رسانه - اسلامی - استان - مطبوعات - اینکه - توسعه - مازندران - نشریات - مجازی - یادآورشد - اجتماعی - قرآنی - جاودانی - مکتوب - ترویج - ایجاد - ارشاد - معرفی - اظهار - برگزار - باورهای - محورهای - داوری - مقاله - تخصصی - اشاره - گزارش - تولید - تحکیم - مدیرکل - کیفیت - ایرانی - رسانه‌ها - عمومی - خبرگزاری‌ها - همدلی - برگزاری - اهداف - فراهم -

نظر شما در مورد : ترویج فرهنگ غنی قرآن هدف جشنواره ملی آیات است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها