مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10940 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آذر 1395 -ساعت : 15:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رتبه نخست مازندران در ایجاد اشتغال معلولان

مدیرکل بهزیستی استان مازندران در گفتگو با مازندشورا مطرح کرد؛

رتبه نخست مازندران در ایجاد اشتغال معلولان

اختصاصی مازندشورا: مدیرکل بهزیستی مازندران، افزود: بهزیستی مازندران در سال 94 بیش از 2 هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد کرده که برای دومین سال متوالی استان مازندران رتبه نخست را در بخش اشتغال کشور کسب کرده است

مازندشورا: یکی از اصولی‌ترین استراتژی‌های سازمان بهزیستی کشور در راستای حفظ و تقویت کرامت انسانی معلولین و مددجویان توانمندسازی آنان می‌باشد بر همین اساس راهبرد توسعه کارآفرینی و اشتغال معلولین و مددجویان در برنامه‌ریزی‌های کلان این سازمان مورد توجه و عنایت ویژه قرار گرفته است و سازمان بهزیستی کشور مطالعات گسترده‌ای برای آسیب‌شناسی علل و عوامل عدم توسعه کارآفرینی و اشتغال معلولین و مددجویان انجام داده است.

۴۳ هزار نفر تعهد ایجاد اشتغال در سال جاری

قائم مقام توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور، با اعلام اینکه سازمان بهزیستی برای ۲۶ هزار معلول تحصیل کرده اشتغال ایجاد کرده است، افزود: ۲۰ هزار دانشجوی معلول نیز در سطوح مختلف کاردانی، کارشناسی و دکترا وجود دارد که باید برای آنها ایجاد اشتغال شود.


وی با اظهار اینکه در سال جاری تعهد ایجاد اشتغال این سازمان ۴۳ هزار نفر است، گفت: تعهد این سازمان برای ایجاد اشتغال در سال گذشته ۴۰ هزار نفر بود که از این میزان ۶۵ درصد اشتغالزایی برای افراد معلول انجام شد.

رتبه نخست مازندران در ایجاد اشتغال معلولان

مدیرکل بهزیستی استان در گفتگو با مازندشورا، درباره وضعیت اشتغال معلولان، بیان کرد: سازمان، در جهت توانمندسازی اقتصادی معلولین، علاوه بر ارائه آموزش‌های فنی رایگان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، به متقاضیان، تسهیلات کم بهره‌ تا سقف 150 میلیون ریال پرداخت می‌شود.

وی، افزود: بهزیستی مازندران در سال 94 بیش از 2 هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد کرده که برای دومین سال متوالی استان مازندران رتبه نخست را در بخش اشتغال کشور کسب کرده است که البته در تحقق این موضوع پیگیری‌ها و جدیت آقای استاندار برای تامین تسهیلات از طریق بانک‌های عامل بسیار تاثیرگذار بوده و نقش داشته است.


مدیرکل بهزیستی مازندران، درباره استخدام معلولان در سازمان ها و نهادهای مختلف، اظهار کرد: بر اساس قانون حمایت از جامعه معلولین، 3 درصد کلیه استخدامی‌هایی که از طریق دستگاه‌های دولتی صورت می‌گیرد سهم معلولان است این قانون اجرا می‌شود ولی وقتی هیچ استخدام دولتی صورت نمی‌گیرد پس آن 3 درصد هم محلی از اعراب ندارد از طرفی ما در اصلاحیه‌ای که سال گذشته در حمایت از قانون کار به نگارش درآمد به دنبال تغییر و افزایش درصد هستیم و اگر این اصلاحیه تایید شود شرایط اشتغال برای معلولان ما بهتر خواهد شد به شرطی که استخدام دولتی نیز صورت پذیرد.

کمک هزینه به تحصیلی دانشجویان تحت پوشش بهزیستی

آرام،با بیان اینکه بحث تحصیل معلولان نیز بسیار مورد توجه سازمان هست، تصریح کرد: کمک هزینه تحصیلی دانشجویانی که تحت پوشش سازمان هستند، پرداخت می‌شود و در حال حاضر بیش از یکهزار و یکصد دانشجوی معلول در سطح استان داریم که از کمک هزینه‌های دانشجویی بهره‌مند می‌شوند.


وی، درباره حمل و نقل دانش‌آموزان معلول و هزینه بالای آن، گفت: این موضوع بیشتر به مدیریت آموزش و پرورش استثنایی که زیرمجموعه آموزش و پرورش استان هست مربوط می‌شود. البته اقداماتی نیز با همکاری شهرداری، آموزش و پرورش استثنایی در بهزیستی صورت گرفته ولی مطمئنا کفایت نمی‌کند و نیازمند همراهی بیشتر دستگاه‌ها هست. در این زمینه آموزش و پرورش اطلاعات دقیق تری دارد و ما یک دستگاه همراه و کمک کننده هستیم.


مدیرکل بهزیستی مازندران، استفاده از پتانسیل‌های اجتماعی در حوزه توانبخشی را تاثیرگذار خواند و گفت: این برای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه هست و هدف اصلی ما در این طرح این است که بتوانیم خدمات خود را در اقصی نقاط استان به مردم ارائه دهیم در حال حاضر صد در صد روستاهای ما تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و با استفاده از نیروهای تحصیل‌کرده روستاها تحت عنوان تسهیل‌گر پس از گذراندن دور آموزشی خدماتی لازم را به معلولان ارائه می‌دهند.


رتبه نخست مازندران در ایجاد اشتغال معلولان

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رتبه نخست مازندران د - دکتر ارام - بهزیستی مازندران - اشتغال معلولان -

نظر شما در مورد : رتبه نخست مازندران در ایجاد اشتغال معلولان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*