مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10944 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آذر 1395 -ساعت : 17:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شرایط پرداخت غرامت به باغداران مرکبات

صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد؛

شرایط پرداخت غرامت به باغداران مرکبات

مازندشورا: حق بیمه سهم باغدار در هر هکتار از 530 هزار ریال تا دو میلیون و 370 هزار ریال و سقف غرامات پس از بررسی و تعیین خسارات وارده از 18 میلیون تا 70 میلیون ریال متغیر است

مازندشورا: صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد: باغداران خسارت دیده که پیشتر نسبت به خرید بیمه نامه مرکبات اقدام کرده اند، پیش از محو آثار خسارت به نزدیکترین شعبه اصلی یا دفاتر شرکتهای خدمات بیمه کشاورزی مراجعه و اعلام خسارت کنند.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی و امور بین الملل این صندوق، طبق تعهدات مندرج در بیمه نامه، اکیپهای بررسی خسارات از باغهای آسیب دیده بازدید به عمل آورده و مطابق جداول قانونی مصوب خسارات وارده به دقت ارزیابی و برآورد خواهد شد.

همچنین هرساله بسیاری از باغدارن مرکبات در موعد مقرر (آغاز فروردین تا نیمه اردیبهشت هر سال) نسبت به بیمه باغهای خود اقدام می کنند.

حق بیمه سهم باغدار در هر هکتار از 530 هزار ریال تا دو میلیون و 370 هزار ریال و سقف غرامات پس از بررسی و تعیین خسارات وارده از 18 میلیون تا 70 میلیون ریال متغیر است.

با توجه به اهمیت تولید مرکبات در کشور، کمک دولت برای محصول مرکبات شمال تا میزان 78 درصد مشارکت در حق بیمه بوده که بالاترین میزان کمک دولت در محصولات باغی به شمار می رود.

علاوه بر آنچه که درباره بیمه میوه مرکبات گفته شد، تنه درختان مرکبات نیز تحت پوشش بیمه قرار دارند. شرایط بیمه تنه درختان بسته به سن درخت، میزان خسارت و شدت خسارت متفاوت بوده و محدوده غرامات از 25 تا 60 میلیون ریال در هکتار متغیر است. در حالی که حق بیمه پرداختی باغدار برای برخورداری از این پوشش حمایتی در محدوده 700 تا 960 هزار ریال در هکتار بوده و میزان کمک دولت نیز 68 درصد است.

باغداران می توانند هم بیمه نامه محصول مرکبات شامل پرتقال، نارنگی، گریپفروت، لیموشیرین و لیموترش را خریداری کرده و همچنین تنه درختان یاد شده را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهند.

صندوق بیمه کشاورزی هم اینک تعداد153 فعالیت در بخش کشاورزی را در زیربخشهای منابع طبیعی، باغبانی، زراعت و دامپروری زیر پوشش حمایتی دارد.


منبع : اقتصاد ایران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : شرایط پرداخت غرامت به باغداران مرکبات

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها