مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10948 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آذر 1395 -ساعت : 20:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون شهردار تهران از تجلی «اقتصاد مقاومتی» در ساخت واگن مترو می گوید:

واگن سازی تهران روی ریل؛ هر 24 ساعت یک واگن جدید مترو تولید می شود

مازندشورا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افزایش 50 درصدی ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران در سالی که با تدبیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری شده، خبر داد و گفت: از ابتدای امسال، 147 واگن جدید وارد خطوط متروی پایتخت شده و تا پایان سال جاری نیز 168 واگن جدید دیگر وارد ناوگان ریلی پایتخت می شود.

مازندشورا:

بلدیه| مازیار حسینی افزود: هر رام قطار مترو شامل 7 واگن است و به عبارتی، از اول امسال 21 قطار جدید وارد خطوط متروی پایتخت شده و تا پایان سال جاری نیز 24قطار جدید دیگر وارد ناوگان ریلی پایتخت می شود.
وی با اعلام این که سال 95 را می توان سال شکوفایی متروی تهران نامید، چرا که تا آخر سال جاری خطوط 6 و 7 و خط متروی فرودگاه حضرت امام (ره) افتتاح می شود، تأکید کرد: این شکوفایی به بهره برداری از خطوط سه گانه متروی پایتخت محدود نمی شود و رونق تولید و ورود واگن های جدید به خطوط موجود مترو و خطوط در دست ساخت را نیز در بر می گیرد.
معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که با افزایش 50 درصدی ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران، برای نخستین بار در سال جاری، 45 رام قطار جدید در این کارخانه ساخته و وارد خطوط مترو شده و خواهد شد، خاطرنشان کرد: با تکمیل مراحل ساخت و ساز قطارهای جدید، قطارهایی که تولید می گردند، بلافاصله وارد خطوط مترو می شوند. 
گفتنی است هر 24 ساعت یک واگن جدید مترو و به عبارتی، هر هفته 6 واگن و هر ماه 26 واگن جدید در کارخانه واگن سازی تهران تولید می شود که به این ترتیب، هر 8 روز یک رام قطار جدید و هر ماه حدود 4 رام قطار جدید در این کارخانه در دست تولید است که با توجه به رکود حاکم بر صنایع کشور، اقدامی عملی در راستای تحقق «اقتصاد مقاومتی» محسوب می شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - تولید - کارخانه - متروی - پایتخت - پایان - تأکید - شکوفایی - عبارتی - شهردار - اقتصاد - مقاومتی - معاون -

نظر شما در مورد : واگن سازی تهران روی ریل؛ هر 24 ساعت یک واگن جدید مترو تولید می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها