مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10954 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آذر 1395 -ساعت : 00:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه فریدونکنار:

خون سرخ شهدا پوزه استکبار و کفر را به خاک مالید

مازندشورا: امام جمعه فریدونکنار گفت: خون سرخ شهدای ما، پوزه استکبار و کفر را به خاک مالید و سبب اقتدار و عظمت ایران اسلامی شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، حجت‌الاسلام سید محمود جلالی امشب در مراسم گرامی‌داشت شهادت امام رضا(ع)، یادواره 25 تن از شهدای مسجد امام رضا (ع) و گرامی‌داشت پنج تن از شهدای مدافع حرم نکا، اظهار کرد: شهدای ما جوانان پاکی بودند که با انتخاب خود و قرار گرفتن در مسیر تعالی، به شهادت رسیدند.

وی افزود: شهدای ما با واقع‌گرایی و بصیرت، عظمت، اقتدار و عزت را برای ملت ما به ارمغان آورند و اکنون ایران اسلامی ما به برکت وجود این شهدا در اوج قدرت و عظمت در جهان قرار دارد.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به اینکه شهدا با ایثار و فداکاری خود درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن را به ما آموختند، گفت: شهدای ما جوانان پاک‌باخته و انتخاب شده‌ای بودند که به صورت داوطلب در میدان جنگ با دشمن حاضر شدند تا از خاک، وطن و ناموس خود دفاع کنند.

این مسؤول ادامه داد: با وجود تبلیغات سوء دشمنان اسلام، فرزندان این آب و خاک در هشت سال دفاع مقدس مردانه در برابر دشمن ایستادند و جهاد کردند و با بصیرت در دفاع از حریم و حرم جانانه جنگیدند و با شهادت خود، درس بزرگی ایثار و مقاومت به ما آموختند.

جلالی برگزاری یادواره شهدا را برای استمرار خط سرخ شهادت، امری مهم و پسندیده دانست و یادآور شد: برگزاری این مراسم‌ها و یادواره‌ها، در افزایش بصیرت، ولایت‌مداری و اقتدار بیشتر ایران اسلامی مؤثر است که باید در این راه ثابت قدم باشیم.

وی افزود: شهدای ما با عمل به قرآن و قرار گرفتن در مسیر اهل بیت (ع) جانانه در برابر ظلم، جور و کفر ایستادند و چون به بشارت خداوند آگاهی کامل داشتند برای نجات از ظلمت و تاریکی‌ها به میدان نبرد رفتند و به شهادت رسیدند و اکنون الگوی آزادگان جهان شدند.

امام جمعه فریدونکنار اظهار کرد: عمل به وصایای شهدا، قرار گرفتن در مسیر رهبری و ولایت و تبلیغ اسلام در جهان از مسائل مهمی است که باید در سرلوحه کار ما قرار گرفته و با اطاعت از رهبری در مسیر عملی سیره و روش شهدا که همانا حرکت در مسیر رهبری است، ثابت قدم باشیم.

جلالی گفت: شهدا با خلوص نیت در راه دفاع از انقلاب و نظام و خاک گام برداشتند و به فیض عظیم شهادت رسیدند و اکنون هم متنعم از برکات الهی بوده و در نزد خداوند روزی می‌خورند و مهم‌ترین وظیفه ما بیان دلاورمردی‌های شهدا و هویت اصلی انقلاب به نسل جدید است.

انتهای پیام/86002/آ ۳۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهدای - شهادت - بصیرت - رسیدند - رهبری - فریدونکنار - گرفتن - برابر - اکنون - جانانه - ایستادند - اسلام - برگزاری - باشیم - انقلاب - جلالی - خداوند - میدان - آموختند - اقتدار - اظهار - افزود - یادواره - اسلامی - گرامی‌داشت - مقاومت - ایثار - جوانان -

نظر شما در مورد : خون سرخ شهدا پوزه استکبار و کفر را به خاک مالید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها