مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10955 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آذر 1395 -ساعت : 07:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان در خانه گفتمان شهر و معماری

بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان در خانه گفتمان شهر و معماری

مازندشورا: بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان جمعه ۱۲ آذرماه در خانه شهر و معماری برگزار می‌شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خانه گفتمان شهر و معماری طی ساعات ۱۶:۳۰ تا ۱۹:۳۰ جمعه ۱۲ آذرماه میزبان بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان خواهد بود.

خانه گفتمان شهر و معماری بنایی از معماری وارتان هوانسیان معمار پرآوازهء ابتدای قرن است که با خریداری و مرمت توسط شرکت عمران و بهسازی شهری - وزارت راه و شهرسازی و با مشارکت ۱۲ موءسسه، تشکل، و سازمان مردم نهاد بستری را برای رویدادهای فرهنگی در حوزه شهر و معماری فراهم نموده است.

این خانه طی دو سال اخیر میزبان رویدادهای متنوعی بوده است؛ "شب آرشیتکت وارتان" نخستین رویداد این خانه است که با همت و مشارکت پیوستهء تشکل های دوازده گانهء موءسس این خانه، با حمایت تشکل های همراه، و با حمایت و همراهی وزارت راه و شهرسازی برنامه ریزی و تمهید شده است.

در این برنامه ضمن آنکه نمایشگاهی از آثار معماری وارتان هوانسیان در معرض بازدید عموم خواهد بود، کتاب معماری وارتان هوانسیان و تمبر یادبود آرشیتکت وارتان جهت فروش عرضه می  شود.

همچنین سخن حمیدرضا ناصرنصیر با موضوع "خانه ای از وارتان برای شهر و معماری"، نمایش فیلم "آرشیتکت وارتان" ساختهء خسرو سالاریان، سخنرانی بیژن شافعی با موضوع "مدرنیزم وارتان"، و اجرای زندهء موسیقی از دیگر اجزاء این برنامه خواهد بود.

این برنامه پذیرای تمامی علاقمندان خواهد بود./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وارتان - معماری - هوانسیان - برنامه - شهرسازی - آرشیتکت - وزارت - گفتمان - بیستمین - موضوع - حمایت - رویدادهای - مشارکت - بزرگداشت - سالگرد -

مطالب مرتبط با : بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان در خانه گفتمان شهر و معماری
نظر شما در مورد : بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان در خانه گفتمان شهر و معماری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها