مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10978 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آذر 1395 -ساعت : 19:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شناخت سیره شهدا مهم‌تر از اصل یادواره است/ تبعیت از رهبری مهم‌ترین معیار شناخت افراد در زمان کنونی است

مشاور فرمانده کل سپاه:

شناخت سیره شهدا مهم‌تر از اصل یادواره است/ تبعیت از رهبری مهم‌ترین معیار شناخت افراد در زمان کنونی است

مازندشورا: مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برگزاری یادواره شهدا مهم است اما شناخت سیره شهدا مهم‌تر از اصل یادواره است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، امروز در سی‌ام ماه صفر و همزمان با شهادت مظلومانه امام رضا(ع) ایران اسلامی غرق در عزا و ماتم بود و به همین منظور علاوه بر برپایی مراسم سوگواری برای این امام همام، برگزاری یادواره‌های شهدا هم از جمله آئینی بود که در گوشه و کنار این کشور برپا شد.

یادواره 10 تن از شهدای روستای چاله‎‌پل نکا در بخش مرکزی، هم به رسم هرساله، شامگاه چهارشنبه در مسجد پنج تن این روستا با حضور عاشقان به امامت و ولایت و رهروان شهدا با شور و حال خاصی برگزار شد.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: برگزاری یادواره شهدا مهم است اما شناخت سیره شهدا مهم‌تر از اصل یادواره است.

سردار کمیل کهنسال در دهمین یادواره 10 تن از شهدای روستای چاله‌پل در مسجد پنج تن، اظهار کرد: یادواره‌های شهدا برگزار می‌شوند تا شناخت دقیقی به شهدا و سیره و روش آنان پیدا کرده و در مسیر و راه شهدا استوارتر از گذشته گام برداریم.

وی افزود: برگزاری یادواره شهدا در راستای شناخت شهدا، سیره و روش، حماسه‌آفرینی و ایثار آنان، اقدام فرهنگی مهمی است که باید به‌درستی برای نسل جدید جامعه تبیین شود.

مشاور فرمانده کل سپاه گفت: شهدای ما با تبعیت از امام و مقتدای خود در جبهه‌ها علیه کفار و دشمنان جنگیدند و با رفتارهای حسینی و علوی خود بر یزیدیان زمان چیره شدند و نشان دادند که همواره جبهه‌های مختلف، حق بر باطل پیروز است و کفر نابودشدنی است.

این مسؤول اضافه کرد: شهدا برای جامعه ما افتخارآفرین شدند و با عزت و اقتداری که برای ایران اسلامی آفریدند؛ اکنون کشور ما دارای آبرو و عزت در میان ملت‌های مختلف جهان است.

کهنسال با بیان اینکه عمق مسائل امنیتی و دفاعی کشورمان به برکت خون شهدا تا آن سوی مرزها رفته است، یادآور شد: اکنون ایران اسلامی ما الگوی تمام عیار برای کشورهای مسلمان و آزادی‌خواه جهان شده است و باید این عزت، عظمت و ابهت جهانی خود را که به برکت خون شهدا و مجاهدت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس ایجاد شده است، حفظ کنیم.

وی افزود: عزت ایران اسلامی با توکل بر خدا و به برکت خون شهدا و تاسی از سیره و روش امام حسین(ع) و الهام از نهضت بزرگ عاشورا بر کشور ما ارزانی شده است و باید قدردان این نعمت الهی بوده و با اطاعت از رهبری پای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب باقی بمانیم.

مشاور فرمانده کل سپاه، شهدا را مرد عمل دانست که تنها به حرف بسنده نکردند و با عمل کردن به حرف‌های خود تحت تعلیم آیات الهی، سیره نبوی و علوی و اطاعت از رهبری، پای حرفشان ایستادند و مقاومت کردند؛ تا ایران بیش از پیش در اوج و قدرت و قوت باشد.

این مسؤول ادامه داد: رمز ماندگاری نظام ما، خون شهدا و اطاعت از رهبری است و همه ما استقلال و آزادی خود را مدیون خون پاک مردان مردی می‌دانیم که در مسیر اطاعت از ولی فقیه، گام برداشتند و لحظه‌ای از آرمان‌های انقلابی و اسلامی خود فاصله نگرفتند.

کهنسال گفت: رهبر فرزانه انقلاب ما مصداق حق است و در زمان فعلی مهم‌ترین معیار شناخت افراد در زمان کنونی، تبعیت از رهبری است و افراد با این معیار سنجیده می‌شوند و لذا نباید زاویه‌ای بین ما و رهبری ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه شهدا عزت از دست رفته ایران در دوران طاغوت را به ما برگرداندند و جان‌شان را فدا کردند تا ما در استقلال و آزادی کامل بوده و زیر یوغ استعمار، استکبار و استبداد دشمن نرویم، افزود: با توکل بر خدا، وجود شهدا و تبعیت از فرمایشات رهبری، ایران اسلامی ما همواره عزت‌مندانه در مسیر تعالی و رشد خود حرکت خواهد کرد.

مشاور فرمانده کل سپاه اظهار کرد: اگر شهدا نبودند بلایی بر سر ملت و مملکت ما می‌آمد که شرف، عزت و ناموسی برای ملت ما متصور نبود و لذا همه ما مدیون رشادت‌ها، خون پاک شهدا و از جان‌گذشتگی‌های آنان و استقامت و پایداری خانواده‌های شهدا هستیم.

کهنسال گفت: شهدا برای انقلاب اسلامی ما چراغی روشن کردند که نورانیت، معرفت و آگاهی به جامعه بخشیده است و امروز ایران اسلامی، کانون و مرکز نور و هدایت در جهان شده است و انفجار نوری با این انقلاب در کشور ما و کشورهای مسلمان ایجاد شد که همواره در جهان روشنایی می‌بخشد.

این یادواره شهدا با حضور جمعی از دلدادگان به مقام بزرگ شهدای هشت سال دفاع مقدس، مسؤولان، خانواده‌های شهدا و مردم شهیدپرور شهرستان نکا در مسجد پنج تن روستای چاله‌پل نکا با نوحه‌خوانی در روز شهادت امام رضا(ع) برگزار شد.

برگزاری مراسم نوحه‌خوانی، مرثیه‌خوانی، سخنرانی و پخش کلیپ همراه بود و عزاداران امام رضا(ع) در آخرین روز از ماه صفر در فراق هشتمین ستاره آسمان امامت و ولایت بر سر و سینه زدند.

انتهای پیام/86002/ن40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسلامی - یادواره - رهبری - شناخت - فرمانده - مشاور - کهنسال - برگزاری - اطاعت - انقلاب - شهدای - تبعیت - روستای - ایجاد - همواره - جامعه - افزود - برگزار - معیار - افراد - مهم‌ترین - اینکه - مسلمان - آرمان‌های - کشورهای - مهم‌تر - خانواده‌های - نوحه‌خوانی - مدیون - آزادی - استقلال - اکنون - مسؤول - شهادت - امروز - ولایت - امامت - مراسم - چاله‌پل - اظهار - مختلف - کنونی - شهرستان - می‌شوند - یادواره‌های -

نظر شما در مورد : شناخت سیره شهدا مهم‌تر از اصل یادواره است/ تبعیت از رهبری مهم‌ترین معیار شناخت افراد در زمان کنونی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها