مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10979 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 10 آذر 1395 -ساعت : 23:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دهمین یادواره شهدای روستای چاله پل نکا برگزار شد

مسئول میراث فرهنگی شهرستان مرودشت:

دهمین یادواره شهدای روستای چاله پل نکا برگزار شد

مازندشورا: ساری - ایرنا - دهمین یادواره 10 شهید روستای چاله پل شهرستان نکا چهارشنبه شب همزمان با شهادت امام هشتم (ع) در مسجد پنج تن این روستا برگزار شد.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار کمیل کهنسال ، از یادگاران دوران دفاع مقدس در این یادواره گفت : شهدای ما با الگوبرداری از ائمه اطهار (ع) و درس آموزی از مکتب سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) در این مسیر گام نهادند و برای ایران اسلامی ، افتخار و عزت آفریدند.
وی افزود : شهدا با کسب معرفت و آگاهی در مسیر نورانی شهادت ، اکنون نزد خداوند روزی می خورند و رمز ماندگاری ایران اسلامی ما ، خون این شهدای بزرگوار و مردان مرد روزگار است.
مشاور فرمانده کل سپاه گفت : آبرو و عزت انقلاب و نظام ما به برکت وجود شهدا و استقامت خانواده های شهداست که با توکل بر خدا ، رفتار حسینی و علوی خود و اطاعت از رهبری ، بر یزیدیان غلبه کردند و اکنون همه ما باید ادامه دهنده راستین راه شهدا با عمل به وصایای آنان باشیم.
کهنسال افزود : برگزاری یادواره شهدا ، اقدام فرهنگی مناسب برای تبیین درست انقلاب و دفاع مقدس است که باید شناخت سیره شهدا ، مهم ترین اصل در برگزاری یادواره های شهدا باشد.
وی با تاکید بر ولایتمداری و در مسیر رهبری بودن ، گفت : معیار سنجش افراد در زمان کنونی ، تبعیت از ولی فقیه است که باید همه ما با قرار گرفتن در مسیر رهبری و عمل به وصایای شهدا، سعادت را برای خود تضمین کنیم.
شهرستان 116 هزارنفری نکا در شرق مازندران بیش از 430 شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7332/1654


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : یادواره - رهبری - شهدای - اسلامی - شهرستان - دهنده - وصایای - برگزاری - انقلاب - اکنون - کهنسال - فرهنگی - افزود - خبرنگار -

نظر شما در مورد : دهمین یادواره شهدای روستای چاله پل نکا برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها