مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10983 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 07:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پرداخت خسارت بیمه حمله پلنگ به آسیب‌دیدگان مازندرانی

سخنگوی حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد

پرداخت خسارت بیمه حمله پلنگ به آسیب‌دیدگان مازندرانی

مازندشورا: سخنگوی حفاظت محیط زیست مازندران گفت: آسیب‌دیدگان حمله پلنگ در مازندران خسارت بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

مازندشورا:میلاد بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با اعلام اینکه بیش از 40 نفر از آسیب‌دیدگان حمله پلنگ در مازندران خسارت دریافت می‌کنند، اظهار کرد: بر اساس طرحی که با همکاری شرکت بیمه‌ای و سازمان حفاظت محیط زیست در حال اجراست، تمامی آسیب‌دیدگان حمله پلنگ می‌توانند خسارات خود را دریافت کنند.

مسؤول روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران افزود: با اجرای طرح پرداخت بیمه به خسارت‌دیدگان حمله پلنگ، نخستین گروه از آسیب‌دیدگان در مازندران طی مراسمی در روز سه‌شنبه 17 آذر ماه خسارات خود را دریافت می‌کنند.

این مسؤول با بیان اینکه طرح پرداخت خسارت به آسیب‌دیدگان حمله پلنگ در مازندران به‌منظور حمایت از گونه منحصر‌به‌فرد پلنگ ایرانی در کشور است، تصریح کرد: با پرداخت خسارات مربوط به حمله پلنگ که توسط ساز و کارهای خاصی از سوی کارشناسان محیط زیست که با آثار و علائم مربوط به حیات وحش، شرایط مناطق و زیستگاه آشنایی دارند، تعیین می‌شود.

بهرامی خاطرنشان کرد: پرداخت خسارت حمله پلنگ به آسیب‌دیدگان سبب کاهش میزان کشتن پلنگ‌هایی که به دام‌داران خسارت وارد می‌کند، می‌شود.

وی افزود: با کشتن حیوانی که بر اساس غریزه عمل می‌کند نه تنها سودی عاید افراد نمی‌شود بلکه موجبات انقراض زودهنگام این گربه‌سان زیبا و بی‌نظیر فراهم می‌آید.

مسؤول روابط عمومی حفاظت محیط زیست مازندران بیان کرد: در مواردی مشاهده شد که دامدار با آلوده کردن لاشه به مواد سمی در طی یک روز چندین قلاده از این گونه پلنگ ایرانی با ارزش و کمیاب را از بین بردند.

این مسؤول با بیان اینکه در طرح پرداخت خسارت بیمه‌ای به آسیب‌دیدگان ناشی از حمله پلنگ، دامداران خسارت‌دیده تنها با اعلام موضوع به ادارات حفاظت محیط زیست می‌توانند این خسارات را کامل دریافت کنند، گفت:  
در اجرای طرح  پرداخت خسارت بیمه‌ای، همچنین خسارات واردشده به محیط زیست به‌دلیل اتلاف پلنگ به صندوق ملی محیط زیست پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/86006/ت


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آسیب‌دیدگان - پرداخت - خسارت - مازندران - حفاظت - خسارات - مسؤول - دریافت - بیمه‌ای - اینکه - اجرای - ایرانی - مربوط - می‌کند - افزود - عمومی - می‌توانند - اعلام - بهرامی - روابط -

نظر شما در مورد : پرداخت خسارت بیمه حمله پلنگ به آسیب‌دیدگان مازندرانی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها