مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10990 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 09:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۲۵ درصد باغات مازندران به‌طور کامل در برف اخیر از بین رفته است

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی:

۲۵ درصد باغات مازندران به‌طور کامل در برف اخیر از بین رفته است

مازندشورا: بهشهر- مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۲۵ درصد باغات و مرکبات مازندران در برف و سرمای اخیر از بین رفته است.

مازندشورا:سید محمد موسوی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از باغات شرق مازندران و بررسی خسارت ناشی آر برف در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با وقوع سرمازدگی در استان‌های شمالی اطلاعات مختلفی به کشور ارائه شد که با توجه به حساسیت مسئله و خسارت‌هایی که به باغداران وارد شد تیم بررسی میدانی وارد مازندران شد.

وی گفت: با ورود به مازندران و بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد که بیش از ۲۵ درصد مرکبات این استان براثر بارش برف کاملاً از بین رفته است.

موسوی گفت: بررسی‌های میدانی برای دقت و صحت بیشتر در امور محوله و همچنین ارزیابی کمی و کیفی خسارت در دست اقدام است تا با ارائه نتیجه نهایی برای جبران خسارت‌ها تلاش بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه شدت و میزان خسارت نسبت به نوع درخت، مکان باغ، ارقام مرکبات، سن و جهت درخت متفاوت است، یادآور شد: برای اعلام نظر کمی و کیفی نیازمند وقت و زمان بیشتری هستیم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر برداشت فوری محصولات خسارت‌دیده از درختان افزود: برای این منظور باید مرکبات با سرعت برداشت و روانه صنایع تبدیلی شود و در این راستا تمام صنایع تبدیلی کشور به کمک مازندران بشتابند.

موسوی گفت: با توجه به وجود واسطه‌ها و دلالان و خرید محصول در حد بسیار ناچیز و ارزان امیدواریم تعاونی‌ها ک اتحادیه باغداران وارد عمل شده و از متضرر شدن بیشتر باغداران جلوگیری کنند.

وی افزود: سرعت برداشت و عرضه مرکبات به بازار، برای به حداقل خسارت به باغداران مسئله‌ای است که نباید فراموش شود و لذا باید با سرعت وارد میدان شد و از ورود واسطه‌ها و سوءاستفاده آنان در بازار جلوگیری کرد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - باغداران - مرکبات - خسارت - برداشت - موسوی - بازار - بیشتری - جهاد کشاورزی - جلوگیری - افزود - بیشتر - صنایع - واسطه‌ها - تبدیلی - میدانی - وزارت - مخاطرات - بحران - کشاورزی - باغات - مدیریت - ارائه - بررسی - بررسی‌های -

نظر شما در مورد : ۲۵ درصد باغات مازندران به‌طور کامل در برف اخیر از بین رفته است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها