مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10992 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 09:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ضرر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی باغداران شمالی در برف و سرمای اخیر

رئیس کمیسیون آب، خاک و منابع طبیعی مجلس خبر داد:

ضرر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی باغداران شمالی در برف و سرمای اخیر

مازندشورا: بهشهر- رئیس کمیسیون آب، خاک و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی خواهان حمایت بیشتر دولت از کشاورزان و باغداران شد و گفت: باغداران شمالی در برف اخیر در حدود یک هزار میلیارد تومان متضرر شدند.

مازندشورا:علی‌محمد شاعری در حاشیه بازدید از باغات شرق مازندران و جلسه بررسی خسارت‌ها در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: براساس گزارش‌ها و بررسی‌ها حدود ۳۰ درصد باغات مازندران و گلستان دچار یخ‌زدگی شده است.

وی ادامه داد: دولت در بخش کمک و حمایت از باغداران باید با حساسیت بیشتری وارد می‌شد و تنظیم بازار و خرید تضمینی را باقوت بیشتری دنبال می‌کرد که این کار عملی نشد.

وی با اعلام اینکه باغداران ما در برف اخیر متحمل خسارات فراوان شده‌اند، گفت: جبران این خسارت‌ها تنها با حمایت و کمک دولت امکان‌پذیر است و نباید کشاورزان و باغداران بیش از این متضرر شوند.

شاعری افزود: حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد است که این مقدار از مرکبات و کیوی شمال کشور کاملاً از بین رفته است و این آمار بیانگر سرمایه ازدست‌رفته باغداران ما است.

رئیس کمیسیون آب، خاک و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کشاورزان ما خسارت سال ۹۲ خود در بخش کشاورزی را در ماههای اخیر دریافت کرده‌اند و لذا نباید در این شرایط بحرانی از باغداران غافل شویم بلکه باید با تمام توان برای حمایت از آنان تلاش شود.

شاعری افزود: در مجلس با تمام توان برای حمایت از باغداران تلاش خواهیم کرد تا به‌حق و حقوق خود برسند.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : باغداران - حمایت - شاعری - بیشتری - نباید - کشاورزان - افزود - مازندران - منابع - طبیعی - باغات - کمیسیون - خسارت‌ها -

نظر شما در مورد : ضرر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی باغداران شمالی در برف و سرمای اخیر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها