مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10993 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 10:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
محرومیت‌زدایی از روستاها باقوت دنبال شود

امام جمعه بهشهر:

محرومیت‌زدایی از روستاها باقوت دنبال شود

مازندشورا: بهشهر- امام‌جمعه بهشهر با تاکید بر محرومیت‌زدایی از روستاها گفت: روستاهای ما اکنون باید مولد و تولیدکننده بوده و با اشتغال‌زایی مناسب، مهاجرت معکوس داشته باشند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری چهارشنبه‌شب در جمع مردم روسای ارضت بهشهر بر ضرورت توجه به روستا و مناطق محروم تأکید کرد و افزود: نگذاریم اعتیاد در روستاها رواج یابد، اجازه ندهیم مساجد ما خالی و زندان‌های ما پر شود.

وی با اشاره به احداث خانه بهداشت در روستای ارضت و تقدیر از توجه به حوزه بهداشتی شهرستان ادامه داد: مردم مناطق محروم و روستاهای دورافتاده از برکات انقلاب بهره‌مند و خدمات‌رسانی به آنان در اولویت کار مسئولان باشد.

امام‌جمعه بهشهر با تایر بر ضرورت شناخت امامان و پیامبر گفت: سعادتمندترین و خوشبخت‌ترین انسان کسی است که امامانش را بشناسد و اکنون ولایتمدار بودن ما و شناخت درست امام از وظایف مهمی است که بر عهده ما است.

حجت‌الاسلام جباری همچنین با اشاره به ولایتمداری و ولایت‌پذیری و حرکت در مسیر ولایت گفت: دنیای بی ولایت، دنیای ضلالت و گمراهی و آخرت وی سراسر عذاب است که باید همگان را به سمت ولایت مداری رهنمون باشیم.

وی همچنین از حضرت فاطمه زهرا (س) با عنوان فرشته انسان صورت یادکرد و به توصیف ویژگی‌ها و اوصافی از امام رضا (ع) پرداخت و یادآور شد: حضرت فاطمه الگوی مناسب زنان و مردان جامعه ما و بلاد مسلمین برای دارا بودن زندگی بهتر و ایدئال فردی و اجتماعی است.

وی با اشاره به دو امانت قرآن کتاب خدا و عترت که توسط رسول اکرم (ص) در میان مردم قرار داده‌شده است، یادآور شد: قران و عترت دو عامل سعادت و نیکبختی ما در دنیا و آخرت هستند که باید با تمسک به این دو عامل رستگاری، سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کنیم.

وی با اشاره به برخی عوامل انحرافی و استکباری ادامه داد: این عوامل در تلاش‌اند تا جوانان مسلمان را از قرآن و اهل‌بیت جدا کنند.

امام‌جمعه بهشهر با اشاره به گروه‌های تروریستی و ضد اسلام مانند داعش گفت: این افراد با انسان کشی و نسل‌کشی، در حال تیشه زدن به ریشهٔ دین پیغمبر اسلام هستند که باید با مجهز شدن به سلاح بصیرت و آگاهی از این افراد و عقاید آنان دوری‌کنیم.

وی گفت: ولایت مداری و در مسیر ولایت بودن و دوری از خرافات و بدعت‌ها مسئله مهمی است که در جامعه اسلامی باید توسط عالمان برای همگان بیان و ارزش‌ها و آرمانهای انقلاب به‌درستی تبیین شود تا درست از نادرست تشخیص داده شود که همه این مسائل درگرو بصیرت و آگاهی است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ولایت - اشاره - بهشهر - انسان - فاطمه - مداری - آگاهی - یادآور - جامعه - اسلام - افراد - عوامل - سعادت - همگان - بصیرت - همچنین - ضرورت - جباری - حجت‌الاسلام - روستاها - مناطق - محروم - شناخت - امام‌جمعه - انقلاب - ادامه - دنیای -

نظر شما در مورد : محرومیت‌زدایی از روستاها باقوت دنبال شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها