مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 10995 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 10:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تأکید رهبر معظم انقلاب بر ازدواج مجردها و تربیت فرزندان بیشتر توسط متأهل‌ها

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی عنوان کرد

تأکید رهبر معظم انقلاب بر ازدواج مجردها و تربیت فرزندان بیشتر توسط متأهل‌ها

مازندشورا: دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: رهبر انقلاب اسلامی تأکید دارند که جوانان مجرد در سن پایین تشکیل خانواده داده و افراد متأهل به تربیت فرزندان بیشتر روی آورند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی صبح امروز در دیدار با اعضای هیأت محبین آل‌طاها این شهرستان، اظهار کرد: خانواده یکی از مهم‌ترین و مستحکم‌ترین بنیان‌ها است که باید بیشتر از همیشه کانون آرامش، امنیت و مهربانی باشد.

وی افزود: اگر فرزندان در خانواده از پدر و مادر به‌ عنوان بزرگ خود استفاده نبرند در کوچه و خیابان‌ها به مسیرهای مختلف کشانده می‌شوند.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه افرادی که مجرد هستند برای تشکیل خانواده تعجیل کنند، تصریح کرد: افرادی هم که متأهل هستند تعداد فرزندان‌شان را افزایش دهند.

این مسؤول با اعلام اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند که مردم نسبت به ما دو دسته هستند، ادامه داد: معظم‌له می‌فرمایند افرادی نسبت به ما حرف‌شنوی زیادی دارند و به این افراد بگویید حتماً در امر ازدواج تعجیل کرده و افراد متأهل فرزندان زیادی را تربیت کنند.

آقاتهرانی بیان کرد: افراد دیگری کسانی هستند که نسبت به ما تعبد ندارند و به آنها با دیدگاه علمی اثبات کنید که زودتر دست به ازدواج بزنند و فرزندان زیادی را پرورش دهند.

وی با اعلام اهمیت خانواده و زندگی در نگاه اسلام نسبت به نگاه جوامع غربی، افزود: نوع زندگی در خانواده اسلامی بسیار با خانواده‌های غربی متفاوت است، چراکه غربی‌ها به شکل هسته‌ای زندگی می‌کنند، اما زندگی ما جمعی می‌چرخد.

نماینده ادوار هشتم و نهم مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نوع زندگی مسلمانان با بقیه افراد متفاوت است، تصریح کرد: در عالم خلقت زن مرکز زندگی انسان است.

این مسؤول بیان کرد: برای داشتن زندگی خوب معیارهای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اصل جایگزینی است.

آقاتهرانی با اشاره به اینکه این اصل در علم اخلاق و روان‌شناسی آمده است، یادآور شد: در این اصل هرچه برای خود می‌خواهیم را باید برای همسفر خود بخواهیم و این مهم در زندگی زناشویی رعایت شود.

وی با اعلام اینکه اسلام نگاه محوری به زن و شوهر دارد، ادامه داد: باید در زندگی خود فردی را به‌ عنوان حکم قرار دهیم که اگر بین زوجین اختلاف افتاده به او مراجعه کنند، چراکه زن و شوهر نباید زیاد با هم بحث و جدل داشته باشند.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اعلام اینکه وجود حکم در قرآن هم اشاره شده است، بیان کرد: در اصل دیگر نباید هیچ‌وقت نسبت به هم غضب کنیم، چراکه غضب منشأ بسیاری از اختلافات است.

این مسؤول گفت: زن، شوهر و فرزند در خانه به گردن یکدیگر حقوق زیادی دارند و رعایت حقوق باعث داشتن زندگی آرام می‌شود.

انتهای پیام/86012/ذ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زندگی - اینکه - اسلامی - انقلاب - خانواده - فرزندان - اعلام - افراد - زیادی - افرادی - دبیرکل - چراکه - مسؤول - آقاتهرانی - ازدواج - عنوان - پایداری - نباید - رعایت - اسلام - داشتن - اشاره - متفاوت - دارند - تعجیل - بیشتر - تربیت - تأکید - شهرستان - افزود - می‌فرمایند - متأهل - تصریح - ادامه -

نظر شما در مورد : تأکید رهبر معظم انقلاب بر ازدواج مجردها و تربیت فرزندان بیشتر توسط متأهل‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها