مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11002 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 12:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مرغداران فریدونکناری مراقبت‌های لازم در فصل سرما را جدی بگیرند

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار:

مرغداران فریدونکناری مراقبت‌های لازم در فصل سرما را جدی بگیرند

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار گفت مرغداران این شهرستان مراقبت‌های لازم در فصل سرما را جدی بگیرند.

مازندشورا:محمدرضا ضیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان فریدونکنار، اظهار کرد: جهاد کشاورزی این شهرستان با ارسال پیامک و اطلاعیه در مورد مراقب‌های لازم در فصل سرما و ذخیره‌سازی سوخت زمستانی به مرغداران اطلاع‌رسانی کرده است.

وی افزود: برای جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از قطع برق طولانی و یا بروز اختلال در کار هیترها باید سایر وسایل گرم‌کننده کمکی نظیر مادر مصنوعی و کپسول‌های گاز نیز پیش‌بینی شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار تصریح کرد: در ایام زمستان برنامه ثابتی برای تنظیم قدرت و دور فن‌ها نمی‌توان صادر کرد.

این مسؤول ادامه داد: باید با توجه به درجه حرارت سالن و وضعیت هوادهی داخل سالن درجه قدرت فن‌ها را تعیین کرد.

ضیایی با بیان اینکه بازدید روزانه هیترها ضروری است، خاطرنشان کرد: مرغداران فریدونکنار باید ترتیبی اتخاذ کنند تا تهویه سالن فدای افزایش درجه حرارت سالن و یا بر عکس نشود.

وی اظهار کرد: شناسایی منافذی که محل ورود هوای سرد به سالن‌ها شامل درب اصلی ورودی سالن، راهروی کولینگ و اطراف فن‌ها است، ضروری بوده و باید برای مسدود کردن آنها اقدام لازم به عمل آید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه مرغداران فریدونکنار برای اطمینان حاصل کردن از سالم بودن و نصب برزنت‌ها، بهتر است همه روزه از راهروی کولینگ بازدید به‌عمل آورند، ادامه داد: در صورت قطع برق حتی به طور موقتی و لحظه‌ای از هیترها بازدید شود و از کارکرد مناسب آن اطمینان کسب شود.

این مسؤول تصریح کرد: دماسنج‌های ماکزیمم و مینیمم حداقل در سه نقطه سالن نصب شده و حداقل و حداکثر دما به‌طور روزانه ثبت شود.

ضیایی با بیان اینکه در فصول سرد باید کنترل بیشتری از وضعیت سلامت گله به عمل آید، گفت: مرغداران فریدونکنار هیترها را به طور روزانه مورد بازدید قرار داده و در داخل سالن‌ها اقدام به نصب ترموستات کنند.

انتهای پیام/86022/خ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - مرغداران - هیترها - جهاد کشاورزی - بازدید - شهرستان - کشاورزی - اینکه - روزانه - فن‌ها - ضیایی - کولینگ - قطع برق - راهروی - اقدام - حداقل - اطمینان - وضعیت - تصریح - اظهار - مسؤول - ادامه - ضروری - حرارت - سالن‌ها -

نظر شما در مورد : مرغداران فریدونکناری مراقبت‌های لازم در فصل سرما را جدی بگیرند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها