مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11003 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 12:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انسان با گرایش به مادیات خود را زندانی دنیا می‌کند

مسؤول بازرسی دفتر مقام معظم رهبری:

انسان با گرایش به مادیات خود را زندانی دنیا می‌کند

مازندشورا: مسؤول بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه انسان با اعمال، رفتار و گرایش به مادیات نباید خود را زندانی دنیا کند، گفت: گرفتاری در مادیات دنیا انسان را از آخرت و معنویات دور می‌کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری صبح امروز در همایش استانی علمای واقف در تکیه حمزه‌کلا بابل، اظهار کرد: شهدا جان و خون خود را در راه اسلام و انقلاب وقف کردند.

وی با بیان اینکه واقفان خیراندیش با وقف اموال خود موجب ترویج مکتب قرآن و اسلام در جامعه شدند، افزود: وجود علما برای اسلام و نشر معارف الهی وقف بود و در این راه موجب اثرات خیر در جهان اسلام شدند.

مسؤول بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه علما خود را برای اسلام و حتی اموال خود را در این راستا وقف کردند، تصریح کرد: انسان نباید خود را به مادیات دنیا محدود کند و در واقع باید نسبت به معنویات توجه کند.

ناطق‌نوری با بیان اینکه انسان با اعمال، رفتار و گرایش به مادیات نباید خود را زندانی دنیا کند، عنوان کرد: گرفتاری در مادیات دنیا انسان را از آخرت و معنویات دور می‌کند.

وی بیان کرد: برخی افراد چندین سال زندگی می‌کنند اما اثرات موجودی ندارند و از آن هیچ خیر و برکتی به جامعه نمی‌رسد که در واقع این افراد زنده نیستند و مرده هستند.

مسؤول بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه باید پرده‌های مادیات دنیوی را کنار زد تا به معنویت رسید، عنوان کرد: نباید گرفتار نفس شد و انسان در همه حال باید حیات معنوی و روحانی داشته باشد.

ناطق‌نوری خاطرنشان کرد: کسانی که حیات معنوی دارند حتی پس از مرگ آنها اثرات خیر و برکات آنها مانند وقف در جامعه باقی می‌ماند و موجب خیر و برکت می‌شود.

وی با بیان اینکه نام انسان واقف هیچ‌گاه نمی‌میرد و همیشه زنده می‌ماند، گفت: مال و فرزند زینت دنیا هستند اما باقیات و صالحات برای آخرت است و حتی نام انسان را برای همیشه زنده نگه می‌دارد.

مسؤول بازرسی دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: راه برای رفتن به بهشت بسیار زیاد است و نعمت‌های بسیاری برای رسیدن به بهشت در ما وجود دارد اما از آنها به‌خوبی بهره‌گیری نکردیم.


ناطق‌نوری با اشاره به اینکه پرونده اعمال کسی که از دنیا رفته بسته می‌شود، گفت: علم که برای جامعه اثرات مثبت داشته باشد، فرزند صالح و صدقه جاریه مانند وقف پرونده اعمال انسان را باز نگه می‌دارد و برای انسان ثواب می‌فرستد.


انتهای پیام/86031/و30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انسان - اینکه - مادیات - اسلام - ناطق‌نوری - مسؤول - اثرات - جامعه - بازرسی - رهبری - نباید - اعمال - می‌ماند - همیشه - پرونده - فرزند - مانند - می‌دارد - عنوان - گرایش - زندانی - اموال - می‌کند - افراد - معنوی -

نظر شما در مورد : انسان با گرایش به مادیات خود را زندانی دنیا می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها