مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11004 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 12:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پربرکت‌ترین نهاد در اسلام وقف است

امام جمعه بابل:

پربرکت‌ترین نهاد در اسلام وقف است

مازندشورا: امام جمعه بابل گفت: پربرکت‌ترین نهاد در اسلام وقف است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش‌ازظهر امروز در همایش استانی علمای واقف در تکیه حمزه‌کلا بابل، با اشاره به اینکه تاکنون همایشی برای تجلیل از علما برگزار نشده بود، اظهار کرد: برای بنده عنوان برگزاری همایش علمای واقف بسیار معقول بوده و یک حرکتی جدید و قابل قدردانی است.

وی با بیان اینکه علما در خط مقدم جبهه فرهنگی و دینی قرار دارند، افزود: از علما به‌عنوان بنیانگذاران وقف در جامعه هنوز تجلیل نشده بود که این مراسم مقدمه آن است.

امام جمعه بابل با بیان اینکه پربرکت‌ترین نهاد در اسلام وقف است که ثواب دنیوی و اخروی دارد، خاطرنشان کرد: مساجد، مدارس و بسیاری از اماکن دینی که منشأ برکات هستند، موقوفه است و اثرات مثبت بسیاری در جامعه می‌گذارند.

این مسؤول با بیان اینکه هر کسی به‌نفع مشروع اسلامی می‌تواند از مسجد استفاده کند و کسی کوچک‌ترین حق تعرض به مساجد را ندارد، تصریح کرد: وقف با مسأله ایمان ارتباط نزدیک و عمیقی دارد.

روحانی با بیان اینکه هرکسی در حد توانمندی خود می‌تواند واقف شود و در این راه پر خیر و برکت قدم‌های ارزشمندی بردارد که برای جامعه و خود ثواب دنیوی و اخروی دارد، اظهار کرد: نقش علما و روحانیون در وقف اثرگذار و غیرقابل انکار است.

وی با بیان اینکه روحانیون ایمان و باور را در قلوب مردم زنده نگه داشتند، ادامه داد: صفت ایمان در وجود انسان موجب تحقق وقف در جامعه می‌شود و همه واقفان خیراندیش دارای ایمان قوی و قدرتمند هستند.

امام جمعه بابل با بیان اینکه کسانی که اموال خود را در راه خدا وقف کردند، بهترین لذت دنیا و آخرت را می‌برند و از شادمانی برخوردار هستند، افزود: علما نقش مؤثری در احیا و ترویج فرهنگ وقف ایفا کردند.

روحانی با بیان اینکه بسیاری از علما از اموال بسیاری کمی برخوردار بودند اما همان اندک اموال را در راه خداوند وقف کردند، گفت: آیت‌الله فاضل استرآبادی عالم عامل بودند و حتی یک متر زمین هم نداشتند و تنها ارثیه پدری خود را وقف کردند.

انتهای پیام/86031


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - بسیاری - ایمان - جامعه - روحانی - اموال - امام جمعه بابل - می‌تواند - اسلام - روحانیون - مساجد - برخوردار - اخروی - تجلیل - همایش - اظهار - افزود - دنیوی - پربرکت‌ترین - علمای -

نظر شما در مورد : پربرکت‌ترین نهاد در اسلام وقف است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها