مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11005 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 12:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حمایت دانشگاه آزاد قائم‌شهر از پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوع عاشورا

سرپرست دانشگاه آزاد قائم‌شهر اعلام کرد

حمایت دانشگاه آزاد قائم‌شهر از پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوع عاشورا

مازندشورا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر از حمایت این دانشگاه برای عناوین پایان‌نامه‌های دانشجویی مرتبط با موضوع عاشورا خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام سید حسین ابراهیمیان در مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه انسان‌شناسی تصویری  با موضوع «عاشورا در فرهنگ عامه»، هدف از برپایی این نمایشگاه را گسترش ارزش‌های فرهنگ عاشورایی در بین نسل جوان عنوان کرد.

وی حس واقعه عاشورا را در بین مردم ایران حسی غیرقابل وصف دانست و افزود: احساسی که ملت ایران نسبت به حادثه عاشورا داشته‌اند با احساس هیچ ملتی نسبت به هیچ حادثه تاریخی قابل قیاس نیست.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با اشاره به فرمایش امام صادق(ع) که فرمودند؛ عاشورا روزی بوده که همه زیبایی‌های عالم در آن به نمایش گذاشته شده است، تصریح کرد: روز عاشورا زیباترین نوع نگاه انسان نسبت به مصائب و مشکلات است که امام حسین(ع) و یارانش آن را به نمایش گذاشته‌‎اند.

وی از حمایت دانشگاه برای عناوین پایان‌نامه‌هایی که مرتبط با موضوع عاشورا باشند خبر داد و از دانشجویان و اساتید خواست تا جلوه‌های زیبایی حادثه عاشورا را به اقتضاء رشته‌های تحصیلی خود به تصویر بکشند تا موجب ماندگاری این روز باشند.

ابراهیمیان با اشاره به سخن شهید مطهری در مورد عاشورا، گفت: هرگاه حادثه‌ای از مغز انسان عبور کند و به دل انسان ورود پیدا کند و تبدیل به حماسه شود این ماندگار می‌شود و راز ماندگاری عاشورا در این است.

استاد پژوهش هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر گفت: این دانشگاه با افتخار میزبانی دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس می‌تواند آغازگر یک سنت جدید باشد و اینکه این شهدا گمنام نیستند و گمنام نهادن این شهدا را اجحاف واژگانی در حق فرزندان میهن دانست.

طیبه عزت‌الهی‌نژاد وظیفه تاریخی فرزندان ایران را دغدغه‌مند بودن آنها نسبت به فرهنگ بومی خود دانست و از دانشجویان مازندرانی خواست تا نگاه به فرهنگ بومی را در پژوهش‌های خود پررنگ کنند و این وظیفه تاریخی را به نحو احسن انجام دهند.

به گزارش فارس، نمایشگاه انسان‌شناسی تصویری عاشورا با 40 اثر برگزیده از دانشجویان مازندران درباره آیین‌ها و مناسک عاشورا به نمایش گذاشته شده است.

در پایان به 11 نفر از دانشجویان رشته هنر و چهار نفر از هنرمندان پیشکسوت جوایزی اهداء شد.

انتهای پیام/86018/ت30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عاشورا - دانشگاه - فرهنگ - دانشجویان - قائم‌شهر - دانست - تاریخی - انسان - گمنام - نمایش - حادثه - نمایشگاه - موضوع - خواست - ماندگاری - فرزندان - وظیفه - باشند - حمایت - گزارش - اسلامی - سرپرست - اشاره - ابراهیمیان - گذاشته - انسان‌شناسی -

نظر شما در مورد : حمایت دانشگاه آزاد قائم‌شهر از پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوع عاشورا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها