مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 11026 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 آذر 1395 -ساعت : 20:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دستگیری 6 متخلف در آب‌بندان مرزون‌آباد بابل

رئیس اداره محیط‌زیست بابل اعلام کرد

دستگیری 6 متخلف در آب‌بندان مرزون‌آباد بابل

مازندشورا: رئیس اداره محیط‌زیست بابل گفت: 6 متخلف در غروق‌شکنی آب‌بندان مرزون‌آباد بابل دستگیر و بعد خلع سلاح به مراجع قانونی تحویل داده شدند.

مازندشورا:نعمت‌الله قنبری در حاشیه مراسم غروق‌شکنی آب‌بندان مرزون‌آباد بابل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، اظهار کرد: با وجود اظهارات تعدادی از کانال‌ها درباره قتل و عام قوها در آب‌بندان مرزون‌آباد بابل تنها یک قو زخمی و توسط دامپزشکی در حال مداوا است و جسد یک قو دیگر که از قبل مرده بود کشف شد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بابل دارای 10 آب‌بندان شاخص بوده که در آن غروق‌شکنی انجام می‌شود، افزود: در غروق‌شکنی این 10 آب‌بندان شکارچیان از سوی دهیاران و شورای همان روستا به اداره معرفی و بعد از کسب پروانه شکار در روز معینی که با نظارت محیط‌زیست انجام می‌شود برای شکار حاضر می‌شوند.

رئیس اداره محیط‌زیست بابل فاصله زمانی هر غروق‌شکنی 20 روز و تعداد پرنده قابل شکار 12 عدد است، تصریح کرد: شکارچیان در صورت تخلف بستگی به میزان آن توبیخ و خلع حمل سلاح شده و برای همیشه ممنوع شکار می‌شوند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: شکارچیان با حضور مأموران محیط‌زیست از اول صبح تا غروب آفتاب مجاز به شکار بوده و هیچ کس جز شکارچیان همان روستا دارای مجوز حق ورود به آب‌بندان را ندارند.

قنبری با اشاره به اینکه 6 متخلف بزرگ شکارچی در آب‌بندان مرزون آباد دستگیر شدند، یادآور شد: 6 شکارچی که اقدام به شکار بیش از حد مجاز قانونی کردند توسط نیروهای نامحسوس محیط‌زیست شناسایی و شکار آنها ضبط شد این افراد بعد از خلع سلاح به دادگاه معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: در غروق‌شکنی آب‌بندان‌ها 13 نفر از محیط‌بان و نیروهای اجرایی و نامحسوس حضور فعال دارند.

رئیس اداره محیط‌زیست بابل از دستگیری شکارچیان چهار قو در شهرستان بابل در چند روز گذشته خبر داد و افزود: چهار قو از 19 قو پناهنده به شهرستان بابل در شالیزارهای ایمن‌آباد کروکلا بخش لاله‌آباد بابل توسط سه شکارچی شکار شدند.

قنبری گفت: این افراد به سرعت توسط نیروهای محیط‌‎زیست شناسایی، سلاح آنها که دو قبضه مجاز و یک قبضه غیرمجاز بوده به همراه قوهای شکار شده کشف و ضبط و پس از اقرار متهمان به تخلف، پرونده تکمیل و  صبح پنج‌شنبه به دادسرا تحویل داده شد.

انتهای پیام/86009/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آب‌بندان - محیط‌زیست - شکارچیان - غروق‌شکنی - شهرستان - اداره - نیروهای - می‌شوند - قنبری - شکارچی - مرزون‌آباد - افراد - نامحسوس - معرفی - شناسایی - اینکه - متخلف - دستگیری - اشاره - دارای - افزود - روستا -

نظر شما در مورد : دستگیری 6 متخلف در آب‌بندان مرزون‌آباد بابل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها